هشدار درباره حرکت فرونشست‌های پایتخت به سمت مرکز شهر
کد خبر: 1039623
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MS7
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
معاون شهردار تهران گفت: شاهد فرونشست زمین در مناطق ۱۷، ۱۸ و ۱۰ پایتخت هستیم که این فرونشست‌ها در حال پیشرفت به سمت مرکز شهر است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهردار تهران در مراسم اختتامیه جشنواره سوانح طبیعی و مسابقه ملی طراحی اسکان موقت گفت: همان‌طور که می‌دانید کشور ما شاهد حوادث تلخ و ناگوار بسیاری از جمله زلزله، سیل و جنگ بوده که خانه‌های مردم در آن ویران شده‌است. اسکان موقت و اضطراری و ساخت‌وساز بعد از حادثه به عنوان یک موضوع جدی در تجربه همه کسانی است که در چنین شرایطی قرار دارند. با توجه به حادثه‌خیزی کشور، جا دارد ایران تربیت‌کننده نیرو‌هایی با تخصص بسیار بالا در زمینه مسائل مرتبط با مدیریت بحران باشد.

معاون شهردار تهران افزود: ما تجارب زیادی در مقابله با بحران در کشور داریم که باید تبدیل به دانایی شود، چراکه در مواجهه با حوادث تلخ نمی‌توان همه آن تجربیات درست ساخت‌وساز و اسکان موقت را عملیاتی کرد و نیاز به یک وحدت رویه متکی بر علم و دانش است؛ این یعنی اینکه بین تجارب گران‌قیمتی که در کشور وجود دارد و دانش و دانایی فاصله زیادی وجود دارد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران افزود: از دو سال پیش که توفیق خدمت در شهرداری را داشتم، ممنوعیت ساخت‌وساز مراکز حساس را روی گسل زلزله تصویب کرده بودند و برخی واهمه داشتند که اگر ما این کار را انجام بدهیم، ساخت‌وساز در شمال تهران لطمه ببیند.

گلپایگانی بیان کرد: ما در حوزه شهرسازی شهرداری تهران روی بار توزیع تراکم ساختمانی در شهر کار کرده‌ایم که یکی از نمونه‌های آن، طرح ممنوعیت ساخت‌وساز بیش از چهار طبقه روی گسل مشا بود که با مقاومت زیادی روبه‌رو شد، گویی باور نداریم که زلزله چقدر مهم است.

وی با اشاره به این مطلب که ما در شهر تهران با پدیده فرونشست زمین مواجهیم، گفت: شاهد فرونشست زمین در مناطق ۱۷، ۱۸ و ۱۰ هستیم که این فرونشست‌ها در حال پیشرفت به سمت مرکز شهر است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در ارتباط با الزام دیوار بند (وال‌پست) نیز گفت: در دیوار بند یا وال‌پست هم که یک موضوع جدی است و در آیین‌نامه ۲هزارو۸۰۰ روی آن تأکید شده‌است، ما به‌سختی توانستیم آن را جا بیندازیم. آنقدر اصرار و پیگیری کردیم تا موضوع جا افتاد. وی در ارتباط با اقدامات این معاونت در مقاوم‌سازی در شهر تهران عنوان کرد: محدوده بافت فرسوده را از ۲ هزار هکتار به ۳ هزار هکتار افزایش دادیم تا با مشوق‌های شهرداری به سمت مقاوم‌سازی شهر پیش برویم. گلپایگانی گفت: در تهران ۲۶ بوستان شهرداری تهران به مخازن آب آشامیدنی مجهز شد که یکی از ضرورت‌های شهر تهران در شرایط بحرانی است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار