کرباسچی علیه آرمین
کد خبر: 1039618
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MS2
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲
محسن آرمین از تندرو‌های جریان اصلاحات اخیراً در مصاحبه‌ای گفته: «جریان اصلاح طلب طیف‌های مختلفی اعم از بهبودخواهان حکومتی، گرایش جامعه محور، گرایش صبر و انتظار و... را شامل می‌شود که هر کدام دیدگاه‌های مختلفی دارند. اصلاح طلبان نمی‌توانند به انتخابات، به مثابه بهار سیاست بی تفاوت باشند.»

او در عین حال تصریح کرده: «شرایط اجتماعی و سیاسی انتخابات ۱۴۰۰ با شرایط سال‌های ۹۲ و ۹۶ متفاوت است و اگر روند برگزاری انتخابات به گونه‌ای طراحی شد که اصلاح‌طلبان از گزینه‌ای محروم شدند لزومی به شرکت آنان در انتخابات نیست!»

در انتخابات ۹۲ هم البته اصلاح‌طلبان گزینه خود را داشتند؛ محمدرضا عارف که با دستور محمد خاتمی انصراف داد، اما در هر حال تهدید به عدم شرکت در انتخابات که توسط آرمین بیان شده، مخالفت غلامحسین کرباسچی، دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی را برانگیخته است. کرباسچی معتقد است: «اگر می‌خواهیم در انتخاباتی در چارچوب سیاست‌ها از میان افراد موجود یک یا دو نفر را انتخاب کنیم، باید منتظر تأیید صلاحیت‌ها بمانیم... اینکه احزاب، افراد خود را انتخاب و بعد به حاکمیت بگویند یا این گزینه را تأیید صلاحیت می‌کنی یا ما در انتخابات شرکت نمی‌کنیم، روش قانونمندی نیست.»

او در مورد کاندیدای حزب کارگزاران هم گفته: «معقول این است که صبر کنیم و ببینیم چه کسانی تأیید صلاحیت می‌شوند، چون نمی‌خواهیم با دیگر احزاب اصلاح طلب از راهی جز تفاهم وارد شویم و درست هم نیست نامزد مورد نظر خود را هر طور شده با جبهه اصلاح‌طلبان تحمیل کنیم.» او در عین حال احتمال کاندیداتوری محسن هاشمی را تأیید کرده و گفته که او یک نیروی اجرایی، فعال و توانمند است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار