با لغو منع تردد چقدر سوخت مصرف می‌شود؟
کد خبر: 1039171
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MKp
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
رئیس کانون انجمن‌های صنفی جایگاهداران با پیش‌بینی افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی مصرف بنزین در صورت لغو منع تردد ایام نوروز گفت: چنانچه ممنوعیت تردد اعمال شود، افت مصرف بنزین خواهیم داشت.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: همایون صالحی در گفتگو با ایلنا، درباره وضعیت تأمین سوخت و آمادگی جایگاه‌ها در ایام نوروز اظهار داشت: امسال با توجه به شرایط شیوع کرونا و محدودیت‌هایی که وزارت بهداشت قائل شده، بعید است میزان مصرف به قبل از سال ۹۹ برسد، اما در هر حال مطمئناً جایگاهداران برای ارائه خدمات و سوخت‌رسانی به مردم مشکلی ندارند. وی با اشاره به اوضاع تغییر مصرف در سال جاری نسبت به سال گذشته گفت: در سال ۹۸ بعد از اعمال سهمیه‌بندی، میزان مصرف سوخت ۳۰ درصد کاهش یافت، یعنی از حدود به طور متوسط ۹۵ میلیون لیتر عرضه به حدود ۷۵ میلیون لیتر رسید. پس از شیوع کرونا و از اسفندماه به بعد میزان کاهش حتی تا ۶۰ درصد افزایش پیدا کرد و به حدود ۴۰ میلیون لیتر و در برخی روز‌های فروردین حتی به حدود ۲۲ میلیون لیتر و ارقام بی‌سابقه رسید.

رئیس کانون انجمن‌های صنفی جایگاهداران تصریح کرد: زمانی که پروتکل‌های بهداشتی کمرنگ، محدودیت‌ها کاهش و تردد‌ها بیشتر شد، میزان مصرف آرام‌آرام افزایش یافت و در سال ۹۹ به حدود ۷۵ میلیون لیتر و در برخی روز‌ها ۸۰ تا ۸۲ میلیون لیتر فروش روزانه رسید.

وی درباره رقم تغییر مصرف در ایام تعطیلات نوروز گفت: سال‌های گذشته ایام نوروز بین ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش عرضه و فروش سوخت داشتیم، اما امسال به دلیل مسئله کرونا و اینکه هنوز نمی‌دانیم دولت چه محدودیت‌هایی را برای تردد و سفر‌ها در نظر می‌گیرد، نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی داشت.

صالحی تأکید کرد: چنانچه برای تعطیلات نوروز ممنوعیت تردد اعمال شود، افت مصرف بنزین خواهیم داشت، اما اگر محدودیت تردد برای نوروز لغو یا تا حدی کمتر شود، میزان مصرف بنزین بین ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یابد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار