حرف «دادِستان» عدالتخواهی و مبارزه با فساد است نه شعار
کد خبر: 1039017
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MIL
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۰
محمد کاسبی، بازیگر خوش‌سابقه سینما و تلویزیون مطرح کرد
بازیگر نقش نماینده مجلس سریال «دادِستان» ضمن انتقاد از نقد‌های عجولانه و بی‌ریشه می‌گوید: در این سریال می‌گوییم چرا فساد وجود دارد و حرف‌هایی از عدالتخواهی می‌زنیم، برخی می‌گویند این شعار است، این افراد بهتر است عمل را تعریف کنند و بگویند شعار یعنی چه؟
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: محمد کاسبی، بازیگر خوش سابقه سینما و تلویزیون که نقش یک نماینده مجلس در سریال «دادِستان» را ایفا می‌کند در خصوص این کاراکتر و حضورش در این مجموعه تلویزیونی به تسنیم می‌گوید: به نظر من معمای این قصه در این کاراکتر نهفته است و الان وقتش نیست که درباره این کاراکتر به صورت مفصل صحبت کنم، اما تا اینجا بگویم که اگر همه جوانبِ کاری را نسنجم، فیلمنامه برایم جذاب نباشد و خیلی از مسائل دیگر، آن کار را انتخاب نمی‌کنم. همیشه در طول سال‌های بازیگری‌ام، کاراکتر‌هایی را می‌پسندم که آن کاراکتر و نقش برای من باشد. بازیگر سریال «سرّ دلبران» در واکنش به انتقادات زودهنگام از «دادِستان» اظهار می‌دارد: در فضای مجازی دیدم رسانه‌ای بعد از پخش دو قسمت، متن انتقادی و منفی نوشته بود که مرا متعجب کرد، زیرا کار غلطی است، مگر می‌شود با دیدنِ دو قسمت، کلِ داستان و اتفاقات یک مجموعه تلویزیونی را قضاوت کرد. در این سریال می‌گوییم چرا فساد وجود دارد و حرف‌هایی از عدالت و عدالتخواهی می‌زنیم، می‌گویند این شعار است. عمل را تعریف کنند و بگویند شعار یعنی چه؟ نقد‌های بی‌ریشه‌ای که تلاش‌های عده‌ای را که در دوران سخت کرونا، جلوی دوربین قرار گرفتند زیر سؤال می‌برد.

وی با اشاره به اینکه «دادِستان» شالوده و زیربنای خوبی دارد و متوجه نمی‌شوم چرا عده‌ای می‌گویند تمام این کار شعار است، می‌افزاید: همه آدم‌هایی که دست‌اندرکار تصویر باشند، اگر فیلمنامه‌ای به دستشان برسد بر مبنای سلیقه، فهم و ادراک خودشان، کار را پیش می‌برند. یک زمانی زیربنا و شالوده کار خوب است و بقیه مسائل سلیقه‌ای است. سریال «دادستان» درونمایه و زیربنای خوبی دارد. عده‌ای از آدم‌ها امکان دارد بگویند که تمام این کار شعار است، شعار یعنی چه؟ و این نوع نقد کردن را متوجه نمی‌شوم.

این بازیگر سینما و تلویزیون در پایان خاطرنشان می‌کند: تعداد سریال‌های امروز تلویزیون که می‌تواند مخاطب جذب کند، نسبت به کار‌هایی که جذب نمی‌کند کمتر است. با دستورالعمل نمی‌شود این مشکل را برطرف کرد. عمده این کار‌ها هم نوشته‌های خوبی دارند، اما یا ترکیب بازیگران و عوامل درست کنار هم قرار نمی‌گیرند یا کارگردانی مشکل دارد. من خوشحالم در سریالی حضور دارم که مخاطب را پای تلویزیون نگه می‌دارد، به گونه‌ای که از تماشای این سریال منزجر نشود و کار موفقی است. قسمت به قسمت هم جلوتر برود غنی‌تر هم می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار