۱۶ گزارش آژانس همکاری ایران را تصدیق کرد
کد خبر: 1038853
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MFh
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
رئیس کمیسیون امنیت ملی:
جمهوری اسلامی ایران همه تعهدات خود درباره برجام را انجام داده است و ۱۶ گزارش مدیرکل آژانس همکاری‌های صادقانه ایران و اقدامات آن را تصدیق کرده است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در بدو ورود به باکو گفت: جمهوری آذربایجان، کشور مسلمان و دوست ایران است و اشتراکات فرهنگی ریشه دار و فراوانی داریم. قصد داریم بازپس گیری اراضی جمهوری آذربایجان را به مردم و دولت جمهوری آذربایجان تبریک بگوییم. خدا را شکر می‌کنیم که پاره تن یک کشور اسلامی به بدنه کشور برگشته است. ایران و جمهوری آذربایجان نقش مهم و تاثیرگذاری در رژیم حقوقی دریای خزر دارند و این نقش منحصر به فرد است. مناسبات اقتصادی خوبی با جمهوری آذربایجان داریم، اما راضی کننده نیست. مجالس دو کشور می‌توانند با وضع قوانین، موانع احتمالی را برطرف کنند و برای دولت‌ها ریل گذاری و تسهیل کننده باشند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در سفر دو روزه‌اش با مقامات جمهوری خودمختار نخجوان و مجلس ملی آن دیدار خواهد کرد و در مناطق آزاد شده حضور خواهد یافت. وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: جمهوری اسلامی ایران همه تعهدات خود درباره برجام را انجام داده است و ۱۶ گزارش مدیرکل آژانس هم همکاری‌های صادقانه ایران و اقدامات آن را تصدیق کرده است. ایران به رغم اجرای تکالیف خود در برجام متأسفانه از حق و حقوق ناشی از این توافقات برخوردار نشده است و این حق ایران است که دیگر در اجرای آن حرکت نکند تا طرف‌های مقابل به وظایف و تکالیف خود بازگردند. رئیس کمیسیون امنیت ملی ادامه داد: قانون راهبردی که مجلس شورای اسلامی وضع کرده، قانون بسیارجامعی است و آنچه در ۵ اسفند ماه رخ خواهد داد، اتفاق بسیار مهمی است و دسترسی‌های آژانس را بر اساس پروتکل الحاقی که ما آن را داوطلبانه اجرا کرده ایم قطع می‌کند، ما در قالب پادمان همکاری‌های خود با آژانس را فعلاً ادامه خواهیم داد و نظارت‌های آژانس در چارچوب پادمان خواهد بود، ولی پروتکل الحاقی کاملا متوقف خواهد شد.

ذوالنوری با اشاره به نیاز راستی آزمایی برجام گفت: بازگشت امریکا به برجام کافی نیست، لغو تحریم‌ها و راستی آزمایی شرط ما برای ادامه برجام است؛ پس از تأیید این راستی آزمایی در صحن مجلس شورای اسلامی، دولت اجازه ادامه همکاری خواهد داشت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار