وجود ۴۰۰۰ کلاس درس سنگی در کشور
کد خبر: 1038597
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004MBZ
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۵
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از وجود ۴هزار کلاس درس سنگی در کشور خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مهراله رخشانی مهر، درباره آخرین وضعیت مدارس خشتی و گلی و در پاسخ به اینکه هنوز از مناطقی مانند کهگیلویه و بویراحمد اخباری مبنی بر وجود مدارس گلی به گوش می‌رسد، اظهار کرد: ممکن است آن مدارس، سنگی باشند. امکان ندارد مدرسه خشت و گلی در کشور داشته باشیم. به ویژه در غرب کشور مدرسه خشت و گلی نیست و بافت آنجا سنگی است. مدارس خشتی و گلی به طور کامل جمع‌آوری شده‌اند. وی افزود: حدود ۴هزار کلاس درس سنگی در کشور داریم که بسته به ظرفیت استان‌ها در اختیار خود استان گذاشتیم تا نسبت به برچیدن آن‌ها اقدام کنند. به عنوان مثال استان خوزستان خودش پیشقدم جمع‌آوری مدارس سنگی‌شده و در سال جاری جایگزینی ۴۵۰ کلاس درس سنگی را در دستور کار خود قرار داده‌است.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تأکید بر اینکه مدارس سنگی دو نوع هستند، گفت: در مناطقی جنس مصالح از سنگ است و مصالح مرسوم مورد استفاده سنگی بوده که این کلاس‌های درس باید مناسب‌سازی شوند و باقی بمانند، ولی برخی مدارس در مناطق عشایری با سنگ، دستچین شده‌اند. در این مناطق عشایر کوچ‌رو هستند و امکان حمل مصالح ساختمانی را ندارند، به همین‌خاطر چند قطعه سنگ را روی هم چیده‌اند و چادری روی آن کشیده‌اند و تعداد کمی دانش‌آموز دارند. می‌خواهیم مسئله این کلاس‌ها را هم حل کنیم.

رخشانی‌مهر افزود: باید روش مناسبی پیدا کنیم تا مدارس خوبی جایگزین شوند، زیرا در بسیاری موارد امکان حمل مصالح مرسوم و معمولی در آن مناطق وجود ندارد و ممکن است ناچار شویم با هلی‌کوپتر مصالح ببریم. از آن‌سو، چون عشایر کوچ‌رو هستند، ممکن است سری بعد دوباره به آنجا برنگردند و جای دیگری اتراق کنند. بنابراین مدرسه یک تا دو سال کاربرد دارد و سپس خالی می‌ماند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار