جذب ۱۷ هزار و ۵۰۰ پرستار تا اسفندماه
کد خبر: 1037663
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LwV
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
معاون پرستاری وزیر بهداشت با بیان اینکه ۱۷ هزار و ۵۰۰ پرستار تا اسفند ماه جذب می‌شوند، گفت: مرخصی تشویقی اجباری برای پرستاران در نظر گرفته شده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مریم حضرتی، معاون پرستاری وزیر بهداشت در نشست خبری مجازی با خبرنگاران اظهار داشت:با وجود اینکه سال جاری سال سختی را گذراندیم، اما دستاورد‌های خوبی داشتیم. یکی از آن‌ها قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بود که در سال ۸۶ مطرح شد.

وی ادامه داد: برای اجرای این موضوع سه کار شامل تعیین منابع مالی، نحوه تعرفه گذاری و خرید خدمت است.

معاون پرستاری وزیر بهداشت با اشاره به پرداخت فوق العاده ویژه پرستاران، گفت: این کار اجرایی شده و در سال ۹۸ و ۹۹ بیش از ۲۴ هزار پرستار جذب شدند و تحول عظیمی در تاریخ پرستاری کشور است.

حضرتی با بیان اینکه دستورالعمل خرید خدمت گروه پرستاری و پرستاران شرکتی اجرا شد، افزود:این دستورالعمل یکسان سازی و سازماندهی شد.

وی اضافه کرد:معوقات پرستاران در سال ۹۸ کاملا پرداخت شد و سه ماهه اول ۹۹ نیز پرداخت شده و سه ماهه دوم معوقات نیز در حال پرداخت است.

معاون پرستاری وزیر بهداشت با اشاره به اجرای آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران بیان داشت: این آزمون برای اولین بار در تاریخ پرستاری اجرا شد و اکنون فاز ۹ آن اجرا می‌شودو از سال آینده ۲ بار در سال برگزار می‌شود.

حضرتی با اشاره به سختی کار پرستاران در بخش‌های مختلف درمانی، ابراز داشت: قانون سختی کار برای پرستاران بخش عفونی، اطفال، آنکولوژی اجرا می‌شود.

وی از توانمند سازی ۵ هزار پرستار مربوط به بخش آی سی یو خبر داد و گفت: حدود ۱۰۰ پرستار در دوران شیوع کرونا جان باختن و از این تعداد پرونده ۵۵ نفر به کمیته مصداق شهدا ارسال شد و فعلا ۳۲ پرونده تایید شده است.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار