فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد استخدام می‌شوند
کد خبر: 1037371
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Lrn
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس بنیاد شهید گفت: در جلسه‌ای که با معاون اول ریاست جمهوری برگزار شد دستور استخدام همه فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد تا پایان امسال صادر شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سعید اوحدی درباره استخدام و اشتغال فرزندان جانبازان تأکید کرد: طبق قانون تا پایان برنامه ششم توسعه باید فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد استخدام شوند که پایان برنامه ششم یک سال و نیم دیگر است و معمولاً یک سال هم تمدید می‌شود، یعنی حدوداً دو سال دیگر، اما مکاتباتی با رئیس‌جمهور انجام داده و از ایشان خواستیم تا پایان دولت این استخدام‌ها اتفاق بیفتد که ایشان نیز دستور استخدام ۱۲ هزار نفر از این عزیزان را صادر کردند.

وی با تأکید بر طولانی و سخت بودن فرایند استخدام این تعداد از متقاضیان عنوان کرد: برای این کار ابتدا باید سازمان امور استخدامی کشور پست‌های خالی را از همه دستگاه‌ها استعلام و پست‌های جدید را اعلام می‌کرد. از سوی دیگر معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز مدارک تحصیلی فرزندان شهدا و جانبازان مورد نظر و تعداد محصلان هر رشته را از طریق سامانه سجایا جمع‌آوری می‌کرد که کار سنگینی بود و تلاش شبانه‌روزی عزیزان را به همراه داشت، اما این فهرست تهیه شد و در نهایت در جلسه‌ای که دو روز قبل در سازمان امور استخدامی کشور برگزار شد؛ به جمع‌بندی قطعی درباره استخدام این عزیزان رسیدیم. معاون رئیس‌جمهوری درباره شرایط و چگونگی استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر گفت: مطابق اعلام رئیس سازمان امور استخدامی کشور برای فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد که مدرک لیسانس و فوق‌لیسانس دارند مشکلی وجود ندارد، اما برای افراد با مدرک دیپلم فقط در پست‌های خاصی امکان استخدام وجود خواهد داشت.

وی به ایرنا افزود: طبق مصوبه، دولت امکان استخدام افراد با مدرک دیپلم وجود ندارد و از طرفی دستور است که همه این عزیزان استخدام شوند، لذا برای افراد با مدرک دیپلم استثنا قائل شده‌اند. چراکه معمولاً در وزارتخانه‌ها پست برای مدرک دیپلم نداریم، اما چند مجموعه که معمولاً افراد دیپلم را هم استخدام می‌کنند، قول مساعدت داده‌اند که افراد دیپلم هم استخدام شوند.

اوحدی درباره تاریخ برگزاری آزمون استخدامی فرزندان شاهد و ایثارگر هم عنوان کرد: مجلس مصوب کرده است که هر استخدامی در کشور باید از طریق آزمون صورت بگیرد، اما این آزمون برای عموم نیست، بلکه فقط بین خود فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد برگزار می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار