ادغام ۲۲ مؤسسه آموزش عالی در دانشگاه‌های مادر
کد خبر: 1036544
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LeS
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از ادغام ۲۲ مؤسسه آموزشی دولتی در دانشگاه‌های بزرگ بر اساس طرح ساماندهی آموزش عالی خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علی خاکی صدیق درباره آخرین وضعیت ساماندهی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اظهار داشت: اجرای طرح ساماندهی دانشگاه‌ها آغاز شده‌است و برخی مؤسسات بر اساس مصوبه شورای گسترش وزارت علوم در دانشگاه‌های بزرگ‌تر و مادر ادغام شدند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح ساماندهی دانشگاه‌ها با احتیاط پیش می‌رود، تأکید کرد: ساماندهی به اینگونه نیست که شاهد ادغام تعداد زیادی از دانشگاه‌ها باشیم. تاکنون ۲۲ مؤسسه دولتی در دانشگاه‌های مادر ادغام و این ادغام به ۱۱ مؤسسه از ۲۲ مؤسسه دولتی ابلاغ شده‌است. معاون آموزشی وزیر علوم افزود: در واقع این مراکز، دانشگاه‌های کوچکی هستند که در جوار دانشگاه‌های بزرگ‌تر قرار دارند و با توجه به شرایط کشور و نیاز آموزش عالی نمی‌توانند رشد کنند؛ چراکه مجوز رشته و مقاطع جدید به آن‌ها داده نمی‌شود و متقاضی برای ورود به این مراکز وجود ندارد.

خاکی صدیق بیان کرد: دانشگاه‌های دولتی ادغام شده با دانشگاه بزرگ‌تر یک شبکه علمی برای استفاده از امکانات تشکیل می‌دهند؛ همچنین اگر مؤسسه‌ای در دانشگاه‌های بزرگ‌تر ادغام شود، دانشجو به اسم آن دانشگاه مادر پذیرش و دانش آموخته می‌شود.

وی درباره ساماندهی دانشگاه‌های شعبه‌دار گفت: ساماندهی دانشگاه‌هایی نظیر پیام‌نور، علمی کاربردی و فنی و حرفه ای، طرح متفاوت‌تر دارد و هر کدام از این دانشگاه‌ها ساماندهی ویژه خود را پیش می‌برند.
به گزارش ایرنا، یک بند از سیاست‌های هشت‌گانه سند آمایش آموزش عالی به ساماندهی مراکز آموزش عالی اختصاص دارد که از گسترش بدون هدف دانشگاه‌ها جلوگیری می‌کند.

وزیر علوم سال گذشته پیگیری ساماندهی مراکز آموزش عالی را به غلامحسین رحیمی شعرباف واگذار کرد که هم اکنون در کسوت معاون پژوهشی و فناوری این وزارتخانه هم مشغول به کار است.

این طرح بالاخره بعد از کش و قوس‌های فراوان مقرر شد از سال جاری به طور رسمی در دانشگاه‌ها اجرا شود. از مهم‌ترین اهداف این طرح، پیوستن مؤسسات آموزش عالی کم توان‌تر به دانشگاه‌های مادر استان برای ارتقای شبکه آموزشی و علمی کشور است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار