مخالفت بیش از ۲۶۰ سازمان با تروریستی خواندن انصارالله
کد خبر: 1035701
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LQr
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۸
پس از قرار گرفتن نام انصارالله در فهرست تروریستی امریکا، این جنبش فراخوان برگزاری تظاهراتی را در روز دو شنبه آینده صادر کرد. همچنین ۲۶۶ سازمان نیز با اعتراض به این اقدام، از تظاهرات بین‌المللی در تاریخ ۲۵ ژانویه حمایت کرده‌اند.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: سه شنبه شب، تصمیم امریکا در تروریستی خواندن انصارالله یمن اجرایی شد. در بیانیه وزارت خزانه‌داری امریکا، از عبدالله یحیی الحکیم، عبدالمالک بدرالدین الحوثی و عبدالخالق الحوثی سه تن از رهبران انصارالله نیز با عنوان تروریست یاد شده است. با گذشت چند ساعت، محمدعلی الحوثی، رئیس کمیته عالی انقلابی انصارالله در شبکه اجتماعی توئیتر مردم کشورش را به تظاهرات فراخواند. در پیام الحوثی آمده است: «مردم یمن در تاریخ ۲۵ ژانویه جاری (دوشنبه) به خیابان‌ها می‌آیند و کمیته برگزار‌کننده راهپیمایی‌ها، مکان‌های حضور را تعیین خواهد کرد.»‌وی از هموطنانش خواست در این راهپیمایی مشارکت سراسری داشته باشند و صدا و موضع خود را درباره این تصمیم به گوش جهان برسانند.»

همزمان پایگاه یمنی مشهدالیمنی اعلام کرد که ۲۶۶ سازمان، اقدام وزارت خزانه‌داری امریکا در تروریستی خواندن جنبش انصارالله یمن را رد کرده و به آن اعتراض کردند. آن‌ها در بیانیه‌ای خواستار توقف جنگ یمن و لغو تصمیم امریکا در قبال انصارالله شدند و اعلام کردند این موضوع بر وضعیت یمن تأثیر خواهد داشت و در ادامه به گفته سازمان ملل اشاره کردند که بحران یمن را بزرگ‌ترین بحران انسانی در جهان خوانده، به نحوی که نیمی از مردم این کشور از گرسنگی در رنج هستند. این سازمان‌ها از برگزاری تظاهرات بین‌المللی دو شنبه هفته پیش رو حمایت کردند.

محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن در واکنش به این اقدام امریکایی‌ها گفت: «ما از کشور‌هایی که با تصمیم امریکا برای درج نام انصارالله در لیست تروریسم مخالفت کردند، قدردانی می‌کنیم. ما این را می‌دانیم که دلیل آن این است که علیه طمع‌ورزی‌های امریکا و اسرائیل ایستاده‌ایم. این اقدام خصمانه امریکا برای ما شهادت و گواهی است که به آن افتخار می‌کنیم.»‌وی گفت: «اگر امریکا از این پس هر اقدام خصمانه‌ای اتخاذ کند، حق پاسخگویی از جانب ما محفوظ است. ما خوش‌بین نیستیم، اما به مردم‌مان این اطمینان را می‌دهیم که این کار هیچ تأثیری در موضع ما ندارد و هرگز هیچ امتیازی نمی‌دهیم. در مقابل تجاوز عربستان و امارات و قتل و محاصره ایستادیم و هرگز موضع‌مان را تغییر نخواهیم داد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار