حناچی: شهرداری به تنهایی نمی‌تواند با آلودگی هوا مقابله کند
کد خبر: 1035506
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LNi
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۹
شهردار تهران با اشاره به اینکه شهرداری به تنهایی نمی‌تواند با آلودگی هوا مقابله کند گفت: حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا حاکمیتی است و مردم هم در مقابله با آن نقش دارند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم تجلیل از سفیران هوای پاک اظهار داشت: آلودگی هوا و ترافیک جزو مشکلات همه کلانشهر‌ها است، ولی این مسأله به معنای لاینحل بودن آن نیست.

وی افزود: در صورتی که نمودار دو دهه شهر تهران را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که آلاینده‌ها روند کاهشی داشته، اما میزان کاهش و سرعت آلاینده‌ها به صورتی است که می‌تواند همه زحمات را به باد دهد.

شهردار تهران ادامه داد:یکی از ویژگی‌های نفت در کشور داشتن گوگرد بالا است البته در پایتخت گازوئیل از این فرآورده نفتی استفاده می‌شود گوگرد استانداردی دارد و مسؤولین می‌گویند مازوت سوزانده نمی‌شود.

حناچی تصریح کرد: البته اگر دقت کنیم متوجه خواهیم شد که آلودگی از مرز تقسیمات کشوری رد نمی‌شود و اگر در آبیک و قزوین گازوئیل پر گوگرد سوزانده شود قطعا تأثیرش به تهران خواهد رسید.

وی بیان داشت:‌قانون هوای پاک جهت مقابله با آلودگی هوا در نظر گرفته شده و ۱۸ دستگاه در اجرای این قانون نقش دارند که شهرداری نقش کمتری در این زمینه داشته و تنها مسؤولیتش توسعه حمل و نقل عمومی است.

شهردار تهران با بیان اینکه ما در شهرداری ۷۰ درصد بودجه آزاد خود را توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص داده‌ایم گفت:‌حل معضل آلودگی هوا و ترافیک یک مسأله حاکمیتی است و شهرداری به تنهایی نمی‌تواند بار آن را بر دوش بکشد.

حناچی یادآور شد: امسال به روش‌های مختلف عکس‌های هوایی و ماهواره‌ای تهران را با سال‌های گذشته مقایسه کردیم و تفاوت‌های معناداری در نزدیکی کانون‌های آلایندگی وجود داشت که این کانون‌ها در مجاور صنایع بزرگ بودند و گوگرد و مازوت بی‌کیفیت می‌سوزاندند و این نشان می‌دهد وضعیت آلودگی امسال حادتر شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۶۰ درصد از آلودگی تهران منابع متحرک است و نباید اجرای همه راه‌حل‌ها را به گردن دولت انداخت و تغییر شیوه زندگی هم ضرورت دارد.

وی با بیان اینکه خودمان باید اراده کنیم و بسیاری از مشکلات را حل کنیم گفت:همه شهروندان جهت مقابله با آلودگی هوا مسؤول هستند و سمن‌ها و رسانه‌ها در ایجاد مطالبه‌گری اجتماعی نقبش دارند و باید در زمینه مقابله با آلودگی هوا اقدامات لازم را انجام دهند.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار