گام دوم انقلاب امید آفرین است
کد خبر: 1035244
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LJU
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
امام جمعه کرج:
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با تاکید بر اجرایی شدن مفاد گام دوم انقلاب، اظهار داشت : این بیانیه برای آینده کشور همه سونگر و امید آفرین است.

آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در نشست هم اندیشی راهبران گام دوم انقلاب که در باشگاه میلاد کرج برگزار شد با  تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، افزود: رهبر معظم انقلاب با تسلط خوب بر تاریخ جهان و ایران و به عنوان پدر امت ، نقشه ۴۰ ساله آینده کشور را ترسیم فرموده که هدفی متقن و قوی رسم کرده است.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری به عنوان نگارنده این بیانیه خیلی امیدآفرین قلم زده و در عین حال صداقت را در این بیانیه رها نکرده و به کمبودها و  نقاط ضعف نیز اشاره کرده است.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه روح انقلابی بودن در این بیانیه کاملا ترسیم شده، گفت: هرکسی آن را بخواند می فهمد مسوولیتی بر عهده اش است و باید در مقابل آن کاری انجام داد به طوریکه در هفت توصیه تمام آحاد جامعه را درگیر می کنند.

وی افزود: این بیانیه جامعیتی همه سونگری و گستره دارد و روابط عمومی های دستگاه های اجرایی در این هفت توصیه خیلی نقش دارند و باید به آن بپردازند.

وی یادآور شد که گفتمان سازی برای عملیاتی شدن این بیانیه مهم است و این بیانیه یک بیانیه توصیفی است و مثل قانون اساسی قابلیت اجرا ندارد.

امام جمعه کرج مهمترین بخش فرایند عملیاتی کردن بیانیه را گفتمان سازی دانست که روابط عمومی ها می توانند این کار را انجام دهند در عین حال اینکه مدیران و مسوولان اجرایی باید آن را عملیاتی کنند ولی قبل از عملیاتی شدن از طریق گروه هایی از جمله روابط عمومی، اصحاب رسانه و تریبون دارها باید گفتمان سازی انجام شود.

وی رسانه را ابزاری مهم برای کمک به روابط عمومی ها دانست و افزود: شما باید در فضای مجازی یک بخش گام دوم داشته باشید تا حداقل محتواها ومسایل گام دوم را بارگذاری کنید و سپس نقش گفتمان سازی را که دستگاه شما نسبت به زیرمجموعه خودش دارد را تعریف کنید.

امام جمعه کرج تاکید کرد: نقش شما به عنوان پیشران در این بخش مهم است و می توانید جلوداری این مطالب را در دستگاه های مربوطه داشته باشید و اقدامات گسترده ای را داشته باشید.

وی متذکر شد که دو سال از این بیانیه گذشته و همه از آن فقط تعریف کرده اند و کسی در خصوص اجرای آن صحبت نکرده است و اقدام نمی کند.

بیانیه گام دوم انقلاب برای تمام مردم نوشته شده است

نماینده ولی فقیه در استان البرز در ادامه به موضوع نشست و جایگاه روابط عمومی ها و سازمان ها در تبیین گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این بیانیه برای تمام آحاد جامعه نوشته شده به طوریکه مخاطب عام، خاص و اخص دارد.

وی افزود: خطاب عام این بیانیه به مردم، خطاب خاصش به جوانان و خطاب اخص آن به گروه های انسانی است که هر گروه انسانی وظیفه ای نسبت به آن دارد.

وی روابط عمومی ها را به عنوان یک مخاطب اخص در این بیانیه دانست و اظهار داشت: برای عملیاتی کردن این بیانیه در قالب کارگروه های تخصصی بایستی گفتمان سازی کرده و فضای جامعه را به میدان بکشانند.

آیت الله حسینی همدانی گفت: راه کشاندن جامعه به گفتمان سازی را مقام معظم رهبری گفته اند و یکی از بهترین مدل ها را مدل جنگ دانستند که جنگی هشت ساله داشتیم که همه قشری در آن حاضر بودند از کاسب، تاجر، دکتر،کارمند، نوجوان، پیرزن و پیرمرد بود ولی هر کس نقش خود را در آن دوران پیدا کرد و به خوبی ایفای نقش کرد.

وی ادامه داد: بزنگاه این بیانیه برای اینکه توسعه یابد و همه در آن نقش داشته باشند این است که هرکسی بداند نقش و جایگاهش در این بیانیه کجاست و اگر آن نقشه را خوب درک کردیم قسمت اصلی کار خوب پیش می رود.

 استقرار دولت حزب اللهی جوان نتیجه نهایی بیانیه

نماینده ولی فقیه در استان البرز نخستین گام برای رسیدن به نتیجه نهایی بیانیه گام دوم انقلاب را تغییر کارگزاران نظام و روی کار آمدن دولت حزب اللهی جوان دانست و گفت: این بیانیه فقط برای سال ۱۴۰۰ نیست بلکه حرکت به سمت ۴۰ سال دوم انقلاب اسلامی است که باید مقدماتی برای آن فراهم شود و حاکمیت دینی حاکم شود و آن دولت تشکیل شود.

وی با بیان اینکه بایستی این ساختار ایجاد شود تا در بستر آن کارها انجام شود، افزود: دولت حزب اللهی با دولت انقلاب متفاوت است زیرا انقلابی می تواند حزب اللهی نباشد و تقیدات الهی نداشته باشد ولی حزب اللهی کسی که دین بر او حاکمیت دارد پس حزب اللهی انقلابی است.

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری در این بیانیه بیشتر بحت را به سمت دولت جوان حزب اللهی انقلابی برده اند، اظهار داشت: برای درک بهتر این مطلب و بیانیه باید بدانیم گوینده آن کیست که شخصی است که عمری را در راه اسلام و اهداف بلند قرآن و اهل بیت (ع) سپری کرد و در مدیریت اجرایی کشور سابقه طولانی دارد.

وی گفت: این شخصیت بیش از ۳۰ سال است رهبریت و ولایت بر جامعه را برعهده دارد و فقیه و حکیم است و حکمتش در جاهای خاص و بزنگاه های نظام فهمیده می شود ولو بعضی ها تحمل آن را ندارند که در آینده درک می شود.

وی افزود: رهبر ما بصیر است یعنی اینکه دشمن را ببیند و تشخیص بدهد که موضوع را کی و چه موقع ببیند زیرا در جنگ و عملیات جنگ باید این توانایی را داشته باشیم که حرکت دشمن را زودتر رصد کنیم و بدانیم چه اقداماتی می خواهد انجام دهد و برای هر کدام راهکار مقابله داشته باشیم.

وی اظهار داشت: بصیر همچون امام خمینی (ره) که چند سال زودتر تشخیص داد کار گورباچف تمام است و نامه ای نوشت به او که به خدا و معنویت و اسلام برگردید و بصیر کسی است که چند سال پیش تشخیص داد آمریکا رو به افول است و مثال کشتی تایتانیک را برای آن زدند.

استقرار حکومت الهی در جامعه  

آیت الله حسینی همدانی با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت صدیقه طاهره (س) گفت : آن حضرت  الگوی حضرت ولی عصر (عج) و  بشریت است و می توان گفت فقط الگوی زنان نیست بلکه الگوی تمام بشریت است.

وی با بیان اینکه تمام همه انسان ها می توانند به اندازه وسعشان از این بانو بهره ببرند، اظهار داشت: آنچه که در زندگی حضرت زهرا (س) درخشش دارد وظیفه شناسی و اقدام به موقع است.

وی با بیان اینکه چه خطر بزرگی جامعه آن زمان را در برگرفته بود که صدیقه طاهره (س) قیام کرد، گفت: حضرت در قالب خطبه آن موارد را تذکر دادند و گفتند اگر حاکمیت دین و احکام الهی و وحی از جامعه برداشته شود و فقط به دست عقل بشر بیافتد هرج و مرج اتفاق می افتد.

آیت الله حسینی همدانی افزود: تمام حرکت و هدف حضرت زهرا (س) بر این بود که باید حکومت خداوند و وحی حکام باشد و آن زمان حضرت زهرا (س) در مقابل سکولاریزم و دموکراسی زمان فرمود اگر اینگونه باشد هرج و مرج خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه امروز برای نگه داشتن دموکراسی لشکرکشی می کنند، گفت: آنچیزی که داریم حاکمیت دین است و همه انبیای الهی آمده اند تا روح توحید را گسترش و اقامه توحید کنند و تمام جامعه از معنویت بهره مند باشند و این مهم انجام نمی شود مگر حاکمیت الهی باشد.

امام جمعه کرج خاطرنشان کرد: در حاکمیت الهی دنیای مردم هم مدنظر است ولی متاسفانه زر و زور نمی گذارد حاکمیت الهی مستقر شود وگرنه انسان ها از حاکمیت الهی بهره مند خواهند شد.

وی یادآور شد: ساختار حاکمیت اگر الهی نباشد توحید در جامعه مستقر نخواهد شد و برای استقرار توحید باید مسیری طی شود.

نشست هم اندیشی راهبران گام دوم انقلاب با حضور مدیران روابط عمومی های دستگاه های اجرایی استان البرز و اصحاب رسانه برگزار شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار