واردات دارو با ارز ۴۲۰۰ تومانی فروش به قیمت آزاد
کد خبر: 1034867
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004LDP
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۰
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: دارو را با ارز ۴هزارو۲۰۰ تومانی وارد می‌کنند، ولی قیمت تمام‌شده آن با ارز آزاد به دست مردم می‌رسد. از طرفی دیگر همین دارویی که با ارز ۴هزارو۲۰۰ تومانی وارد می‌شود به کشور‌های همسایه قاچاق می‌شود. در خصوص داروی انسولین این موضوع به خوبی مشاهده شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی درباره حذف ارز ۴هزارو۲۰۰ تومانی گفت: ارز ۴هزارو۲۰۰ تومانی هیچگونه تاثیری در زندگی مردم نداشته‌است. این سیاست ارزی که دارو و کالا‌های اساسی را شامل می‌شود، شکست خورده‌است. در حال حاضر به کالا‌های اساسی ارز ۴هزارو۲۰۰ تومانی تعلق می‌گیرد، ولی با قیمت ارز آزاد به دست مردم می‌رسد. جعفر قادری در ادامه تصریح کرد: ارز ۴هزارو۲۰۰ تومانی دارو و کالا‌های اساسی زمینه ایجاد رانت و فساد شده‌است؛ افرادی که مرتبط با دولت، مرتبط با وزارت صمت، مرتبط با بانک مرکزی هستند، از این رانت‌ها استفاده می‌کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به حذف ارز ۴هزارو۲۰۰ تومانی دارو گفت: ارز ۴هزارو۲۰۰ تومانی دارو باید حذف شود و مابه‌التفاوت آن با ارز نیمایی در اختیار بیمه‌های خدمات درمانی قرار گیرد تا بیمه‌ها پوشش دارویی خود را افزایش دهند. در این صورت زمینه رانت از بین می‌رود و یارانه دارو هم مستقیم به مصرف‌کننده داده می‌شود. وی در پایان تصریح کرد: حذف ارز ۴هزارو۲۰۰ تومانی در بودجه ۱۴۰۰ کلید خورده‌است. ان‌شاءالله در سال آینده این سیاست ارزی دیگر ادامه پیدا نکند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار