تحولات اخیر امریکا بنیان سست دموکراسی غربی را عیان کرد
کد خبر: 1034311
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004L4R
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰
رئیس‌جمهور:
رئیس‌جمهور تحولات اخیر امریکا را نشانگر سست و بی‌بنیان بودن دموکراسی غربی دانست و تأکید کرد: این تحولات نشان داد که به‌رغم پیشرفت علم و صنعت در این کشورها، عوام‌گرایی چقدر زمینه دارد و یک آدم پوپولیسم چگونه می‌تواند طی چهار سال آبرو و حیثیت کشورش را خدشه‌دار کند.
سرویس سیاسی جوان  آنلاین: به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر ریاست جمهوری، دکتر روحانی روز پنج‌شنبه در مراسم افتتاح پنج طرح‌ملی دانش‌بنیان و کارخانه‌های نوآوری وزارت جهاد کشاورزی و معاونت علمی و فناوری رئیس‌جمهور اظهار داشت: می‌بینیم یک آدم ناسالم می‌آید و قدرت را در دست می‌گیرد، روابط امریکا را با کل دنیا دچار مشکل کرده و چه ضربه‌های بزرگی به کشور خودش، به منطقه ما و فلسطین، سوریه، یمن و همه مناطق جهان می‌زند.

دکتر روحانی گفت: امیدواریم شر آدم‌های کم‌سوادی که در اداره کشور، دنبال منافع خانوادگی و فردی خودشان هستند، از سر این کشور و دنیا کم شود و ان‌شاء‌الله شاهد یک شرایط بهتری در منطقه و جهان باشیم. رئیس‌جمهور با بیان اینکه این‌ها نشان می‌دهد که چه مقدار اخلاق و اعتدال و به فکر مردم بودن مهم است، گفت: می‌خواهم یک بار دیگر از شهید عزیز، شهید سلیمانی یاد کنم، هیچ ندیدم جناحی و حزبی فکر کند. همیشه به فکر مردم بود، نه‌تن‌ها به فکر مردم خودمان، حتی به فکر مسلمان‌ها و منطقه بود و خدمات بزرگی به کل منطقه و مردم کرد. رئیس‌جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به افتتاح طرح‌های ملی شرکت‌های دانش‌بنیان و کارخانه‌های نوآوری در چهلمین پنج‌شنبه افتتاح طرح‌های کلان ملی کشور گفت: امروز شاهد افتتاح طرح تولید دو نوع واکسن مهم در کشور بودیم که از نظر امنیت غذایی و اقتصادی برای کشور بسیار مهم است و صرفه‌جویی ارزی که با تولید این واکسن‌ها در داخل کشور ایجاد می‌شود، بسیار ارزشمند خواهد بود و امیدواریم با توسعه کار بعد از تأمین نیاز داخل، به مرحله صادرات این واکسن‌ها برسیم. روحانی همچنین با اشاره به افتتاح کارخانه‌های نوآوری در استان‌های خراسان رضوی و فارس گفت: پارک‌های فناوری و کارخانه‌های نوآوری فضای کشور را علمی می‌کند و باعث می‌شود که سلسله حرکت دانشگاهی در کشور قطع نشود. امروز با وجود این کارخانه‌های نوآوری تحصیل، پژوهش و تحقیقات ادامه می‌یابد و به اقتصاد پاک و پربار در کشور می‌رسیم که می‌تواند قدرت علمی را که پس از ایمان به عنوان قدرت فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است، تقویت کند. دکتر روحانی خاطر نشان کرد: نکته مهم در افتتاح‌های امروز این است که نشان می‌دهد قدرت اقتصادی دیگر در اختیار معادن، نفت و فولاد نیست، البته آن‌ها جایگاه خود را دارند، اما امروز فکر و ایده و فناوری به جای معدن نشسته است. روحانی همچنین به سالروز سقوط هواپیمای اوکراینی اشاره و با آرزوی صبر برای کسانی که عزیزان خود را در این حادثه از دست دادند، گفت: این حادثه بسیار تلخ، دردناک و باورناکردنی از اشتباه یک فرد و از بی‌تدبیری یک جمع از روی سهو و خطا نشئت گرفت که حادثه خونبار و دردناکی بود که جمعی از نخبگان کشور در میان جانباختگان این حادثه جان به جان آفرین تسلیم کردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار