گفتمان سازی رویکرد محوری ستاد امربه معروف و نهی از منکر است
کد خبر: 1034018
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kzi
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان:
حجت الاسلام حقیان با بیان اینکه گفتمان سازی رویکرد محوری ستاد امربه معروف و نهی از منکر است، گفت: طلایه داران امربه معروف و نهی از منکر در مساجد، محلات، ادارات، مدارس و دانشگاه های لرستان تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار جوان از خرم آباد، حجت الاسلام رضا حقیان، امروز(16دی) در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: تبلیغ، ترویج وگفتمان سازی امر به معروف و نهی از منکر از مهم ترین ضرورت های جامعه امروز است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان با استناد به روایتی از رسول مکرم اسلام(ص)  بی تفاوتی و ترک دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر را به منزله جنگ با خداوندمتعال و رسول خدا بیان کردد و اذعان داشت: تفسیر این حدیث  و بار معنایی این حدیت این است که  بی تفاوتی و ترک این دو فریضه بسیار زشت و ناپسند است.

 

حجت الاسلام حقیان با اشاره به رویکرد تازه ستاد امربه معروف و نهی از منکرافزود: در رویکرد جدید تلاش می شود با تبیلغ و ترویج و گفتمان سازی، این فریضه مانند فریضه نماز در جامعه نهادینه  سازی شود.

وی خاطرنشان کرد: نهادینه سازی فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر بستر کاهش آسیب های اجتماعی، اصلاح و تحقق رشد جامعه است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان ادامه داد: از مهم ترین کارهای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان ترویج و گفتمان سازی است.

حجت الاسلام حقیان با اشاره به تشکیل گروه های جهادی تخصصی امر به معروف و نهی از منکر در استان، افزود: گروه های تخصصی در عرصه های بهداشت و درمان، فرهنگی مذهبی، محیط زیست، مفاسد اقتصادی، مسئولین و.... تشکسل شده است.

وی افزود: همچنین شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در محلات با مرکزیت مساجد و محوریت ائمه جماعت، ادارت، بانک ها، دانشگاه ها و.... تشکیل شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان با بیان اینکه حجاب یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است، خاطرنشان کرد: شوراهای تخصصی امر به معروف نهی از منکر در همه عرصه های با عنوان طلایه داران امر به معروف و نهی ازمنکر در ادرات و نهادها و محلات و مساجد تشکیل می شود.

حجت الاسلام حقیان در ادامه  با دعوت از اصحاب رسانه در راستای گفتمان سازی امر به معروف ونهی از منکر، خاطرنشان کرد: همراهی نخبگان، افراد توانمند، اساتید، اصحاب رسانه و گروه های مطالبه گر جهادی بستر ترویج و نهادینه سازی فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان لرستان خاطرنشان کرد: رسانه بازوی توانمند در راستای تحقق گفتمان سازی فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار