زنگنه: در نیروگاه‌های تهران، البرز و اصفهان اصلا مازوت مصرف نمی‌شود
کد خبر: 1033982
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kz8
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
وزیر نفت با بیان این که در هیچ‌کدام از نیروگاه‌های استان‌های البرز، تهران، قم و اصفهان مازوت مصرف نمی‌شود گفت: می‌گویند مازوت تهران را خفه کرده است اصلا در نیروگاه‌های اطراف تهران مازوت مصرف نمی‌شود.
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: بیژن زنگنه، وزیر نفت در حاشیه سیزدهمین نشست وزارتی نشست اوپک پلاس در پاسخ به سوالی گفت:هیچ محدودیتی برای صادرات مازوت نداریم؛ همان‌طور که در تابستان هم که مازوت بیشتری داشتیم، تقریبا همه مازوت‌مان را صادر کردیم.

وی این ادعا که گفته می‌شود وزارت نفت به دلیل ناتوانی درصادرات مازوت آن را در نیروگاه‌ها می‌سوزاند گفت:این ادعای بی‌پایه‌ای است و از روی نادانی و ناآگاهی گفته می‌شود.

زنگنه گفت:دلیل استفاده از مازوت در نیروگاه‌ها به خاطر مصرف زیاد گاز در بخش خانگی و تجاری است و مصرف گاز مردم خیلی بالاتر از برآوردی بوده که ما داشتیم. بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر در و پنجره را باز بگذارند کرونا کاری به آن‌ها ندارد.

وی تاکید کرد: قاطعانه اعلام می‌کنم که در هیچ‌کدام از نیروگاه‌های استان‌های البرز، تهران، قم و اصفهان مازوت مصرف نمی‌شود. می‌گویند مازوت تهران را خفه کرده است اصلا در نیروگاه‌های اطراف تهران مازوت مصرف نمی‌شود.

وزیر نفت ادامه داد: مصرف مازوت اختراع ما نیست، آلودگی دارد، اما در نیروگاه‌های دنیا حدود ۴ میلیارد لیتر از آن مصرف می‌شود.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار