هشدار فرمانده از خط مقدم
کد خبر: 1033643
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ktf
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۹
فرمانده کل سپاه در بازدید از یگان‌ها، سامانه‌ها و تجهیزات نظامی مستقر در جزیره بوموسی میزان آمادگی‌های دفاعی و رزمی آنان را ارزیابی و اعلام کرد هر عملی که از سوی دشمن علیه ما سر بزند آن را با ضربه‌ای متقابل، قاطع و مستحکم پاسخ می‌دهیم
سرویس سیاسی جوان آنلاین: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه هیچ تهدید و تعرضی از سوی دشمنان را رها نخواهیم کرد، گفت: ما هم در عمل نشان داده ایم و هم در بیان می‌گوییم که هر عملی از سوی دشمن علیه ما سر بزند، آن را با ضربه‌ای متقابل، قاطع و مستحکم پاسخ می‌دهیم.

به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز گذشته همراه با فرمانده نیروی دریایی سپاه و همزمان با نخستین سالگرد شهادت سردار دل‌ها سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و شهدای همرزمشان، در بازدید از یگان‌ها، سامانه‌ها و تجهیزات نظامی مستقر در جزیره بوموسی، میزان آمادگی‌های دفاعی و رزمی آنان را ارزیابی کردند.

فرمانده کل سپاه در حاشیه این بازدید پیرامون راهبرد دفاع دریایی سپاه از جزایر سه گانه به ویژه جزیره راهبردی بوموسی گفت: جزایر سه گانه بوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک، اجزای جدایی‌ناپذیر استقلال ملی و پیشانی دفاعی ما در مقابله با دشمنان فرامنطقه‌ای هستند. وی افزود: همانطور که در پایتخت کشور عزیزمان یعنی تهران، هر یک وجب خاک به اندازه جان همه ملت ایران ارزشمند است، یک وجب خاک این جزایر هم برای آحاد مردم ایران به اندازه جانشان ارزشمند است.

سرلشکر سلامی وضعیت و آمادگی‌های دفاعی و رزمی در این جزایر را اطمینان‌بخش، قاطع، محکم و خلل ناپذیر توصیف کرد و افزود: امروز برای ارزیابی و اطمینان از آمادگی‌های قدرتمندمان در دریا و در مقابله با دشمنانی که گاهی رجزخوانی‌ها و لفاظی‌هایی همراه با تهدید انجام می‌دهند، در اینجا حاضر شده‌ایم، تا ان‌شاءالله از نزدیک با آمادگی‌های مدافعان آب‌های آسمانی سرزمین خود که در سطح مطلوبی قرار دارد، آشناتر شویم.

هیچ تهدید و تعرض دشمنان را رها نمی‌کنیم

فرمانده کل سپاه در پاسخ به سؤالی در خصوص واکنش به هر نوع دست‌اندازی به امنیت و منافع ملی کشورمان به‌ویژه در حوزه دریایی تصریح کرد: ما هم در عمل نشان داده‌ایم و هم در بیان اعلام می‌کنیم هر عملی که از سوی دشمن علیه ما سر بزند، آن را با ضربه‌ای متقابل، قاطع و مستحکم پاسخ می‌دهیم و این موضوع بار‌ها ثابت شده است که ما هیچ تهدید و تعرضی از سوی دشمنان را رها نکرده و او را به حال خود وا نمی‌گذاریم.

سرلشکر سلامی با تشریح توانمندی‌ها و آمادگی‌های دفاعی و رزمی نیروی دریایی سپاه تأکید کرد: نیروی دریایی سپاه به‌ویژه در سال‌های اخیر به توانمندی‌ها و دستاورد‌های فوق‌العاده‌ای نائل آمده است و آنچه امروز شاهد آن هستیم بخشی از توان و اقتدار سپاه در دریا است. وی افزود: توانمندی مقابله با زیر سطحی‌های متخاصم و دستیابی به یک توان زیرسطحی قدرتمند که هم در حوزه کشف و هم اجرا، در زیر دریا حرکت می‌کند، از جمله توانمندی‌ها است.

تشریح توانمندی‌های دریایی سپاه

فرمانده کل سپاه برخورداری از مین‌های انبوه هوشمند و تولید شده زیرسطحی را که از قابلیت‌های عملیاتی فوق العاده برخوردار است در کنار قابلیت رهاسازی بمب‌های هوشمند از فراز آسمان توسط پرنده‌های با سرنشین و یا بدون سرنشین را - که قادر است اهداف متخاصم در عمق دریا را منهدم کند- از جمله مظاهر اقتدار نیروی دریایی سپاه دانست.

سرلشکر سلامی نسل جدید پهپاد‌های عمود پرواز را که از روی شناور‌ها قادر به عملیات در برد‌های مختلف هستند، از دیگر اجزای اصلی توانمندی‌های نیروی دریایی سپاه برشمرد و خاطرنشان کرد: طیف متنوعی از موشک‌انداز‌های بی‌شمار همراه با نیروی انسانی مؤمن و رشید دریا دل که قادر هستند صحنه دریا را به میدانی برای نشان دادن شجاعت‌ها و شهامت‌های ملت تبدیل کنند، از دیگر جلوه‌های این اقتدار است. فرمانده کل سپاه با اشاره به ظرفیت معنوی و رزمی رزمندگان و دریادلان جوان نیروی دریایی سپاه و شور، نشاط و انگیزه والای آن‌ها برای حضور در میدان‌های سخت و پر خطر، تأکید کرد: این‌ها همان رویش‌هایی هستند که نشان می‌دهد سردار سلیمانی‌ها همچنان در سپاه زنده و در حال رویش هستند و این سرزمین هرگز از وجود این گونه مردان تهی نخواهد شد.

فرمانده کل سپاه در پایان با گرامیداشت سالروز شهادت سردار پر افتخار و جاودانه سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی که صحنه‌های بزرگی را در جهان اسلام برای برای مقابله با دشمنان کینه‌توز اسلام پی ریزی کرد، گفت: حاج قاسم فتح و ظفر را برای همه مسلمانان به ارمغان آورد و دشمنان را در تغییر نقشه سیاسی جهان اسلام ناکام گذارد و شکست‌های آشکاری را به جبهه دشمنان امت اسلامی از جمله امریکا و رژیم صهیونیستی به ویژه در صحنه مقابله با تروریسم تکفیری و داعش تحمیل کرد.

حاج قاسم مقابل هیچ دشمنی قد خم نکرد

سردار سلامی همچنین در جمع بسیجیان دریادل مستقر در بوموسی، اظهار داشت: در سالگرد شهادت قهرمان بزرگ ملت ایران و امت اسلام سردار جاودانه و پر افتخار سپاه اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و یاران شهید همراه ایشان باید گفت، حاج قاسم مردی است که در ترسیم سیمای جدید جهان اسلام و آزادسازی مسلمانان از اسارت طواغیت و شکست دادن مستکبران در میدان‌های نبرد وسیع، نقش تعیین‌کننده و محوری بر عهده داشت و با همه عظمت وجودی و گسترش شخصیتی، فردی متواضع و مهربان و مردی بود که تا آخرین لحظه زندگی از درون مردم جدا نشد. وی افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی خود را خادم شهیدان و دوستدار مردم و بسیجیان و فدایی آنان برمی شمرد و در مقابل دشمنان خدا بسیار سرسخت و غلیظ و شدید همانند کوه استوار می‌ایستاد و از هیچ قدرتی به جز خدای خالق نمی‌ترسید. سرلشکر سلامی با تأکید بر اینکه سردار سلیمانی برابر هیچ دشمنی حتی به ظاهر بزرگ و مهیب جهانی قد خم نمی‌کرد، تصریح کرد: قاسم سلیمانی یک اسطوره فراموش نشدنی است که در تاریخ اسلام و حافظه تاریخی ملت‌های مسلمان زنده و هرگز از صفحات ذهن آنان محو نخواهد شد.

ملت با اراده، شکست‌ناپذیر است

فرمانده کل سپاه در ادامه خطاب به بسیجیان گفت: امروز شما رویش‌های سلیمانی‌های جدید در کشور هستید که در مقابله با دشمنان خدا، آرایش ایستادگی، ثبات قدم و جوانمردی ایجاد کرده‌اید تا به دشمنان اسلام و ایران بگویید هرگز ملت ایران صحنه‌های دفاع از دستاورد‌های باشکوه انقلاب و استقلال کشور را ترک نکرده و در سایه مکتب شهید سلیمانی، میدان صیانت از عزت و منزلت جهانی ایران عزیز را نیز رها نمی‌کنید. وی تصریح کرد: هر ملتی که اراده کند در صحنه بایستد و از خود در مقابله با دشمنان دفاع کند، پیروز است و شکست نخواهد خورد. سلامی با بیان اینکه دشمنان خدا وقتی تصاویر شما را روی زمین می‌بیند مضطرب می‌شوند، دلهره پیدا می‌کنند و می‌دانند این سرزمین شکست ناپذیر است، خاطرنشان کرد: وقتی مردانی این چنین مصمم هستند، ملت ما و امت اسلام سرافراز می‌ماند و کسی نمی‌تواند به مسلمانان تعرض کند. فرمانده کل سپاه تأکید کرد: شما امروز پیشانی اصلی دفاعی کشور در جزیره بوموسی هستید و وقتی دشمن شما را می‌بیند نتیجه می‌گیرد که باید با این ملت مودبانه، محترمانه و با احتیاط سخن بگوید و عمل کند، زیرا حضور شما نشان دهنده اراده یک ملت است.

سرلشکر سلامی با تأکید بر اینکه شما بسیجیان نمایندگان ملت ایران هستید و این ملت پشتیبان شما است، گفت: جزیره بوموسی نگین زیبای انگشتری ملت ایران است و ما صمیمانه از شما عزیزان که هجرت کرده‌اید و پای در سنگر جهاد گذاشته اید تشکر می‌کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار