واکسن کرونای موسسه رازی در مسیر فاز انسانی
کد خبر: 1033162
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Klu
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
وزیر بهداشت مطرح کرد:
وزیر بهداشت با اشاره به سابقه فعالیت ایران در واکسن سازی از ورود واکسن کرونای انستیتو واکسن سازی رازی به فاز انسانی خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: دکتر سعید نمکی در حاشیه رونمایی از واکسن ایرانی کرونا و مرحله اول فاز انسانی تست واکسن بر روی داوطلبان گفت: ما مسئولیت بهداشت کشور را داریم و در این راه از مسیر‌های متعددی برای مقابله با کرونا استفاده کردیم و واکسن یکی از راه‌های این مسیر است.

وی افزود: صد سال است که در کشور واکسن تولید می‌کنیم، اولین بار است در سال ۱۲۹۹ انستیتو پاستور ایران شکل گرفت و در سال ۱۳۰۳ واکسن سازی رازی را داشتیم. ما در دورانی اولین واکسن ساز آسیا بودیم و به خیلی از کشور‌های دنیا واکسن ارسال کردیم.

وزیر بهداشت گفت: با توجه به سابقه‌ای که در واکسن سازی داشتیم بر سر آن هستیم که با کمک معاونت علمی و فناوری، شرکت‌های دانش بنیان، انستیتو پاستور ایران و موسسه واکسن سازی رازی و بخش حصوصی واکسن‌های جدیدی را عرضه کنیم.

وی یادآور شد: امروز پلتفرم‌های مختلفی را برای کرونا طی کردیم که یکی از پلتفرم‌ها واکسنی بود که امروز فاز اول انسانی آن انجام شد. همچنین پلتفرم دیگر در انستیتو رازی در حال انجام است و تست‌های حیوانی آن انجام شده و مجوز تست انسانی را به زودی دریافت می‌کنند.

نمکی اضافه کرد: پس از آن پلتفرم جدیدی که در حال طی فاز حیوانی است نیز در دست داریم.

وی با تشکر از تیم علمی و تیم اجرایی تهیه واکسن گفت: امیدواریم به زودی شاهد شروع فاز دوم انسانی این واکسن ملی باشیم و بعد از آن فاز سوم و به تولید انبوه برسیم.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار