حاج قاسم در زمان حیات اجازه نداد کتابی به نامش چاپ شود
کد خبر: 1033117
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KlB
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰
مدیر انتشارات یا زهرا (س):
به دلیل خصوصیات اخلاقی خاصی که سردار داشتند، حاضر نبودند کتابی مستقل درباره ایشان چاپ شود. حاج قاسم در نامه‌ای که بعد از شهادت منتشر شد، بر این موضوع تأکید کرده‌بودند.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: در یک سال اخیر کتاب‌های زیادی درباره وجوه مختلف زندگی، شخصیت، فعالیت و عملکرد ایشان در دوره دفاع مقدس و پس از آن در جبهه مقاومت و دفاع از حرم اهل‌بیت (ع)، تدوین و منتشر شده‌است. انتشارات یا زهرا (س) یکی از ناشرانی است که در سال‌های اخیر چندین عنوان کتاب منتشر کرده که به‌طور مستقیم و غیرمستقیم به زندگی و فعالیت‌های حاج قاسم سلیمانی می‌پردازند.

علی اکبری مزدآبادی، نویسنده، پژوهشگر و مدیر انتشارات یازهرا (س)، در اینباره به ایبنا گفت: کتاب‌های «حاج قاسم» (۱) و (۲)، مربوط به بازه زمانی هشت سال دفاع مقدس اعم از شهدا و عملیات‌های لشکر ۴۱ ثارالله می‌شود. «حاج قاسم ۱» تنها کتابی است که در زمان حیات سردار سلیمانی در سال ۹۴ تدوین شد، اما به دلیل خصوصیات اخلاقی خاصی که داشتند، حاضر نبودند کتابی مستقل درباره ایشان چاپ شود. حاج قاسم در نامه‌ای که بعد از شهادت ایشان منتشر شد، بر این موضوع تأکید کرده‌بودند. وی افزود: این اثر، شامل صحبت‌ها و خاطرات ایشان از زمان جنگ به‌صورت شفاهی و مکتوب درباره شهدای جنگ است. بخشی از این کتاب درباره خاطرات حاج قاسم از شهدایی است که به آن‌ها عِرق خاصی داشتند، مانند شهید میرحسینی، شهید زنگی‌آبادی و شهید زندی.

اکبری در ادامه گفت: کتاب «حاج قاسم ۲» نیز بعد از شهادت ایشان در بهمن‌ماه ۹۹ منتشر شد. این کتاب شامل خاطرات دیگران از حاج قاسم و خاطرات سردار از عملیات‌ها و وقایع جنگ و نقش لشکر ۴۱ ثارالله است. مدیر انتشارات یا زهرا (س) با اشاره به یکی دیگر از کتاب‌هایی که در این انتشارات درباره شهید سلیمانی نوشته شده، توضیح داد: کتاب «ذوالفقار» نیز در سال ۹۷ بعد از اعطای نشان ذوالفقار از سوی رهبر معظم به سردار سلیمانی از سوی بنده تدوین و در سال ۹۸ منتشر شد. این کتاب شامل بازه زمانی گسترده‌تری از زمان جنگ تا دوره کنونی است. در این اثر، برای اولین‌بار برش‌هایی از خاطرات شفاهی حاج قاسم سلیمانی از دوران دفاع مقدس تا مجاهدت‌هایی که با حضور سردار در جبهه مقاومت سوریه و عراق شکل گرفته، بیان می‌شود. وی ادامه داد: کتاب‌های «هجوم به تهاجم» و «نبرد در سید جابر» از مجموعه «روزی روزگاری قاسم سلیمانی» در آذرماه سال ۹۵ با موضوع تاریخ شفاهی لشکر ۴۱ ثارالله به قلم عباس میرزایی به چاپ رسیدند. در مجموعه «روزی روزگاری قاسم سلیمانی» بناست تا تمام خاطرات سردار را از ابتدای جنگ تحمیلی تا انتهای آن در ۱۶‌مجلد روایت شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار