کودکانه‌هایی درباره حاج قاسم
کد خبر: 1032805
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kg9
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۱
به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، مرکز رسانه‌ای شیرازه با همکاری کتابشهر ایران ۹ اثر را از بین آثار تولید شده معرفی و عرضه خواهند کرد
علی موحد
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: معرفی چند کتاب خوب به مناسبت اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی که انتشارات شیرازه با همکاری کتابشهر آن را تولید کرده جزو رخداد‌های خوب فرهنگی است. در ادامه مروری داریم بر این کتاب‌ها.

من قاسم سلیمانی هستم

کودکان زیادی در شهادت حاج قاسم سلیمانی غمگین شدند و نسبت به جنایت امریکایی‌ها به خشم آمدند و بی‌تردید کودکان امروز که آینده‌سازان آینده خواهند بود، این جنایت را فراموش نخواهند کرد. «من قاسم سلیمانی هستم» روایتگر مراحل مختلف زندگی شهید از تولد تا شهادت برای آینده‌سازان این مرزوبوم است که به قلم محمدحسین خانی نوشته و در انتشارات مبشر چاپ شده است.

این مرد پایان ندارد

کتاب دیگر در این ارتباط «این مرد پایان ندارد» است. مخاطب در کتاب «این مرد پایان ندارد» از فرمانده جبهه مقاومت، خاطراتی را می‌خواند که تعدادی از آن‌ها برای اولین بار منتشر می‌شوند. نگارنده تلاش کرده است مطالب کتاب به گونه‌ای سامان یابد تا خواننده، مکتب شهید قاسم سلیمانی را بیشتر بشناسد. ویژگی منحصربه‌فرد این کتاب تصاویر رنگی منتشر نشده از حاج قاسم است. این کتاب به قلم سیدعلی بنی‌لوحی نوشته و در انتشارات راه‌بهشت چاپ شده است.

سلیمانی عزیز.

اما کتاب «سلیمانی عزیز» حاوی خاطراتی متفاوت و خوانده نشده از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، از کرمان تا کرملین، از جنگ با امریکایی‌ها در نجف تا نبرد با داعش در شهر محاصره شده آمرلی، از عموقاسم فرزندان شهدای مدافع حرم تا ژنرال سلیمانی دلهره‌آور اوباماست. این کتاب به همت جمعی از نویسندگان در انتشارات حماسه یاران منتشر شده است.

شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی

کتاب «شاخص‌های مکتب شهید سلیمانی» اطلاعات خوب و مستندی را درباره این شهید عزیز به مخاطب ارائه می‌دهد. این کتاب بر مبنای سخنان شهید و خاطرات دیگران، به صورت جامع، خلاصه و مستند از خصوصیات مکتب و تفکرات شهید سلیمانی توسط همرزم و دوست نزدیک و صمیمی وی، علی شیرازی نوشته شده و در انتشارات خط مقدم چاپ شده است.

شرح دلبری

کتاب «شرح دلبری» نگاهی گذرا به وصیتنامه حاج قاسم که منشور عشق و دلدادگی و انسانیت است انداخته و با گریز به اندیشه‌های والای او، روزنه‌ای برای فهم بهتر آن و اعتلای مکتب سلیمانی است. محمدعلی تولائی این کتاب را در انتشارات آستان قدس رضوی منتشر کرده است.

عمو قاسم

کتاب «عمو قاسم» با انتخاب هدفمند ۲۰ داستان، کودک را با روایاتی از شخصیت حاج قاسم آشنا می‌کند و برای نهادینه‌سازی پیام هر داستان، تمرینی ذیل آن طراحی شده تا مخاطب را به تفکر برانگیزد و الگوگیری از سردار را نهادینه کند. تصویرسازی جداگانه برای هر داستان بر جذابیت کتاب افزوده است. این کتاب به قلم محمدعلی جابری در انتشارات کتابک چاپ شده است.

مالک زمان

کتاب «مالک زمان» مشتمل بر ۵۰ داستان زیبا و تطبیقی از زندگی و مجاهت‌های سرداران رشید اسلام و مالک اشتر و حاج قاسم سلیمانی است. گروه نویسندگان انتشارات ابراهیم هادی این کتاب را تدوین کرده‌اند.

متولد مارس

«متولد مارس» روایتی از خطرات دوستان، همرزمان و نزدیکان حاج قاسم سلیمانی است. این خاطرات از تحولات سوریه، عراق تا شهادت و همچنین درباره خلق‌وخوی این شهید بزرگوار و شیوه زندگی اوست که به صورت مصاحبه جمع‌آوری شده است. علی اکبری‌مزدآبادی این کتاب را در انتشارات یازهرا منتشر کرده است.

آورتین

«آورتین» فقط اسم یک روستای دورافتاده در اطراف کرمان نیست. آورتین یادآور حماسه ایستادگی و مبارزه حاج قاسم در برابر نامردانی است که امنیت و آرامش مردم را هدف گرفته بودند؛ داستان یک جنگ نابرابر با کسانی که از هیچ جنایتی خودداری نمی‌کردند. این کتاب به قلم بهزاد دانشگر در انتشارات ستارگان درخشان چاپ شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار