محاکمه عضو شورای شهر ورامین به اتهام قتل همسر
کد خبر: 1032482
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kaw
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۲
یکی از اعضای شورای شهر ورامین که به اتهام قتل همسرش بازداشت شده‌بود، محاکمه می‌شود.
سرویس حوادث جوان آنلاین: تیر‌سال‌۹۶، مأموران پلیس ورامین از مرگ مشکوک زن جوانی در یکی از بیمارستان‌های شهر باخبر و راهی محل شدند. اولین بررسی‌ها نشان داد سودابه ۴۵‌ساله در جریان تصادف عمدی جان باخته است. یکی از شاهدان گفت: «شوهر سودابه که احسان نام دارد عضو شورای شهر است. آن روز در خیابان بودم که مقتول از یک خودروی سواری پیاده شد. همان موقع احسان را دیدم که عمدی با خودرو‌اش به همسرش زد و گریخت.» با بدست آمدن این اطلاعات احسان ۵۶‌ساله به اتهام قتل همسرش بازداشت شد و با اقرار به قتل غیر عمدی همسرش گفت: «سودابه همسر دومم بود. ۹‌سال از زندگی مشترک ما می‌گذشت، اما در این سال‌ها ما اختلاف زیادی داشتیم و بار‌ها با هم درگیر شده بودیم. آن روز سودابه در ماشین نشسته‌بود که بار دیگر با هم بحث کردیم، اما درگیری بالا گرفت. او می‌خواست از ماشین پیاده شود به همین خاطر از او خواستم صبر کند تا ماشین را متوقف کنم و بعد از ماشین پیاده شود، اما او توجهی نکرد و در ماشین را باز کرد.»

متهم ادامه داد: «خیلی عصبانی بودم به همین خاطر وقتی سودابه از ماشین پیاده شد خیلی زود حرکت کردم به همین خاطر او روی زمین افتاد.» پرونده بعد از صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. متهم در اولین جلسه محاکمه مقابل هیئت قضایی شعبه یازدهم دادگاه قرار گرفت. ابتدای جلسه اولیای‌دم درخواست قصاص کرد. در ادامه مرد میانسال در حالی‌که سرش را پایین انداخته بود، گفت: «قتل همسرم غیرعمدی بود. من با او اختلاف داشتم، اما هیچ وقت راضی به مرگش نبودم. حالا شرمنده فرزندانم و مادر همسرم هستم. حاضرم ۶۰۰ میلیون تومان پول نقد به همراه یک قطعه زمین را به عنوان دیه بپردازم تا آن‌ها رضایت بدهند و گذشته را برای آن‌ها جبران کنم.» با این پیشنهاد از سوی متهم، اولیای دم در همان جلسه محاکمه گفتند به شرط پرداخت دیه اعلام گذشت خواهند کرد.

با این درخواست سرانجام هیئت قضایی متهم را به سه سال حبس محکوم کرد. این حکم به دیوان‌عالی کشور فرستاده شد، اما رأی صادره از سوی قضات شعبه هفتم دیوان عالی به دلیل اینکه قیم دو فرزند صغیر مقتول مشخص نشده و درخواستی اعلام نشده بود نقض و به شعبه همعرض ارجاع داده شد. همچنین قضات دیوان عالی اعلام کردند لازم است با توجه به ادعای متهم مبنی بر غیر عمدی بودن قتل تحقیقات بیشتر در این زمینه انجام شود. به این ترتیب پرونده این بار به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا متهم بار دیگر از خودش دفاع کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار