ترور شهید فخری‌زاده استفاده سیاه از فناوری بود
کد خبر: 1032299
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KXz
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۳
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح:
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، ترور شهید فخری‌زاده را استفاده سیاه از فناوری توصیف کرد و گفت: ما امکان مقابله با فناوری‌های مورد استفاده دشمن برای ترور را داریم.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش مهر، امیر سرتیپ امیر حاتمی در حاشیه جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور و در جمع خبرنگاران، گفت: موضوع این جلسه بررسی نقشه علمی، دفاعی و امنیتی کشور بود که به بخش جامعه علمی کشور تکلیف شده بود. نیرو‌های مسلح قرار بود این نقشه را آماده کنند. این نقشه مدت‌ها در جلسات بررسی شده بود و مورد بحث قرار گرفته و امروز با حضور اعضای شورای انقلاب فرهنگی کلیات آن مورد بررسی و نهایت مورد تصویب قرار گرفت.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: پیشرفت علمی کشور ما بسیار حائز اهمیت است و دشمنان به دنبال متوقف کردن این پیشرفت‌های علمی هستند. این موضوع آنچنان برای آن‌ها اهمیت دارد که دست به ترور و جنایت می‌زنند و تلاش می‌کنند با ترور یک دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشور را برای متوقف کردن این روند علمی به شهادت برسانند، اما اینکه بخواهیم بگوییم چرا دشمنان این کار را انجام می‌دهند و به دنبال چه هدفی هستند باید گفت روشن است آن‌ها در این کار اهداف مختلفی را دنبال می‌کنند که شاید یکی از این اهداف این است که می‌خواهند به جوانان ما این پیام را بدهند که بعضی از پیشرفت‌ها و اقدامات را ما بر نمی‌تابیم. این بخش‌ها برای استقلال علمی و دفاعی کشور اهمیت دارد. به همین دلیل دشمنان ما با پیشرفت‌ها در این بخش‌ها مخالفند. وی ادامه داد:، اما خوشبختانه پاسخ جوانان عزیز کشور ما همواره کوبنده و محکم بوده و هر بار چنین اتفاقی افتاده مراجعه به همه مسئولان برای ادامه دادن راه شهدا بیشتر شده و افراد با انگیزه و مستعد وارد عرصه شدند و حتماً به برکت خون شهید دشمنان ما به این اهداف پلید خود نمی‌رسند. امیر حاتمی در خصوص آخرین روند پیگیری پرونده ترور شهید محسن فخری‌زاده گفت: روند بررسی پرونده و اقدامات صورت گرفته در این خصوص را باید از مسئولان امنیتی کشور جویا باشید. وی در خصوص اینکه دشمنان از فناوری هوش مصنوعی برای ترور دانشمندان ایرانی استفاده می‌کنند، اقدامات صورت گرفته در صنعت دفاعی کشور برای مقابله با این اقدامات چیست، گفت: متأسفانه اقدام دشمن ما یک اقدام و استفاده سیاه از فناوری است. این فناوری‌ها برای زندگی بهتر بشر طراحی می‌شود، اما کسانی که این نگاه سیاه را دارند معمولاً از علم و فناوری برای رسیدن به اهداف پلید خود سوء استفاده می‌کنند که در حادثه تروریستی اخیر و به شهادت رساندن شهید فخری‌زاده نیز همین اتفاق افتاده بود.

وزیر دفاع افزود: ما دستاورد‌های متعددی برای مقابله با این گونه اقدامات داریم، اما به هر صورت، چون زمان و مکان اقدام تروریستی دست دشمن است او می‌تواند ابتکار عمل بیشتری داشته باشد و شما می‌بینید که معمولاً این اقدامات و موضوعاتی که برای انجام ترور استفاده می‌کنند یک بار مصرف است و مرتبه دیگر از یک شکل و ابتکار دیگری برای اقدام تروریستی خود استفاده می‌کنند ما امکان و فناوری مقابله با این گونه اقدامات تروریستی را که علیه ما شد داریم و در اختیار ماست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار