بانک جامع پژوهش‌های حوزه وقف راه‌اندازی شود
کد خبر: 1032046
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KTu
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
معاون دانشگاه علوم قرآنی استان اصفهان:
مهدی اثنی عشران با تاکید بر اینکه ضروری است بانک جامعی برای پژوهشگران حوزه وقف ایجاد شود، گفت: باید فعالیت‌ها در این زمینه متمرکز شود، نهادهای مختلفی در این زمینه فعالیت دارند که باید جمع بندی اطلاعات را از این افراد داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،به  نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، مهدی اثنی عشران معاون توسعه دانشگاه علوم قرآنی استان اصفهان با اشاره به آغاز برنامه‌های بخش پژوهشی هفتمین جشنواره «وقف چشمه همیشه جاری» در استان اصفهان اظهار داشت: باید توجه داشت که این جشنواره به صورت کشوری است اما جمع آوری و داوری آثار این بخش در استان اصفهان و در دبیرخانه این جشنواره دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه وجود محققان و پژوهشگران فعال در استان اصفهان منجر به انتخاب این استان برای واگذاری دبیرخانه بخش پژوهشی بوده است، ابراز داشت: باید توجه داشت که مهم ترین سمینارهای علمی و پژوهشی اوقاف در سطح بین المللی در استان اصفهان برگزار شده و از این رو ظرفیت‌های خوبی در این استان موجود است.

معاون توسعه منابع انسانی دانشگاه علوم قرآنی استان اصفهان همچنین به وجود خیریه‌های مختلف در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: این امر منجر به حمایت از فعالیتهای علمی در این زمینه است.

وی با بیان اینکه حوزه‌های مغفول در زمینه پژوهش وقف بسیار زیاد است، ابراز داشت: از این رو این جشنواره ها برای شناسایی استعدادها در این زمینه کمک میکند ضمن اینکه آثار جدید و به روزی نیز در این زمینه ارائه می‌شود.

اثنی عشران با بیان اینکه آسیب شناسی و ظرفیت شناسی در زمینه وقف می‌تواند بسیاری از مشکلات این حوزه در زمینه ثبتی و حقوقی و حتی مذهبی را برطرف کند، اضافه کرد: برای مثال در حوزه حقوقی اوقاف در زمینه ثبت اسناد ما مشکلات زیادی داریم، در حوزه موقوفات مجازی نیز که اخیرا عنوان می‌شود و بحث مالکیت معنوی مطرح شده است جای کار بسیاری دارد و باید تحقیق و پژوهش در این خصوص انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه ضروری است بانک جامعی برای پژوهشگران حوزه وقف ایجاد شود، اضافه کرد: باید فعالیت‌ها در این زمینه متمرکز شود، نهادهای مختلفی در این زمینه فعالیت دارند که باید جمع بندی اطلاعات را از این افراد داشته باشیم.

معاون توسعه منابع انسانی دانشگاه علوم قرآنی استان اصفهان با تاکید بر لزوم راه‌اندازی مجلات تخصصی وقف گفت: در این زمینه تنها مجله‌ای که داریم مجله وقف میراث جاویدان است و باید در این زمینه تخصصی تر ورود کنیم که این امر می تواند به همه اقشار کمک کند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار