فریاد دانشجویان در فضای حقیقی شهید فخری زاده
کد خبر: 1030379
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004K31
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹
در پی ترور شهید فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای کشور فعالان دانشجویی در فضای مجازی به این ترور ناجوانمردانه واکنش نشان دادند.
عليرضا سزاوار
سرویس جامعه جوان آنلاین: به دنبال وقوع این جنایت تروریستی فعالان دانشجویی که پیش از این بار‌ها نسبت به وادادگی دولت در برابر زیاده‌خواهی‌های غرب در پرونده هسته‌ای کشورمان هشدار داده بودند، این‌بار نیز علاوه بر تجمع در مقابل شورای عالی امنیت ملی و مطالبه انتقام سخت و واقعی از عاملان ترور شهید‌فخری‌زاده و مطالبه توقف کامل بازرسی‌های آژانس در فضای مجازی نیز نسبت به این فاجعه تروریستی واکنش نشان دادند.

در این رابطه گودرزی، دبیر اتحادیه دفتر تحکیم در حساب توئیتری خود نوشت: می‌رویم تا خط امام به مانند خط امام مقابله و مبارزه با صهیونیسم جهانی است گاهی در عرصه سیاست و گاهی علم مانند شهید دکتر فخری‌زاده بهونه خط امام شهادت است نه خنده‌های دیپلماسی مذاکره خنده‌های دیپلماسی ثمر شایعه اطلاعات و فضای باز جسی است و دیگر هیچ.

همچنین توحید تقی‌زاده، دبیر‌کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در حساب توئیتری خود نوشت: آقایان غربگرا! آیا لیست شهدای ترور به اندازه کافی تکمیل نشده است تا به خود بیایید؟ کلید حل مشکلات کشور در دست قاتلان دانشمندانمان نیست.

مرتضی فیروزآبادی، دبیر اسبق جنبش عدالتخواه دانشجویی هم در حساب توئیتر خود نوشت: در مقابل مستکبر قلدر هر چه بیشتر کرنش کنی پرروتر می‌شود و بیشتر تجاوز خواهد کرد، کاش این سخنرانی مقام‌معظم رهبری را در مدارس تدریس می‌کردند.

حمیدرضا قائم پناه، معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان در حساب توئیتری خود با اشاره به اظهارات دبیر شورای عالی امنیت ملی، مبنی بر اینکه من مسئول امنیت کشور هستم بحث ترور برای دهه ۶۰ بود و این بساط حفاظت شخصیت را باید جمع کنیم، نوشت: آقای شمخانی به نظرم باید مسئولیت جنابعالی را جمع کرد.

بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران نیز در واکنش به ترور شهید‌فخری‌زاده در حساب توئیتر خود نوشت: ترور دانشمند برجسته هسته‌ای کشور کمتر از یک سال پس از شهادت حاج قاسم نشان از عدم ایجاد توازن قدرت و تهدید مناسب در عرصه بین‌المللی است. حداقل انتظار ما اخراج بازرسان آژانس انرژی اتمی، افزایش غنی‌سازی و انتقام از آمران و عاملان این جنایت وقیحانه است.

طا‌ها نظرپور، عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت هم با توجه به نقش شهید‌فخری‌زاده در پیشرفت‌های هسته‌ای کشورمان در حساب توئیتری خود نوشت: قاسم سلیمانی صنعت دفاعی کشور ترور شد.

محسن نراقی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نیز واکنش خود را به جنایت ناجوانمردانه ترور شهیدفخری‌زاده با این شعر نشان داد:

هر قدر که در قلب شما کینه زیاد است
در تیر رس تیر شما سینه زیاد است
سرویم و از این تیغ هرس شکوه نداریم
سهراب اگر کم شده تهمینه زیاد است

همچنین مرتضی فیروزآبادی، دبیر اسبق جنبش عدالتخواه دانشجویی در حساب توئیتر خود نوشت: باید کل بازرسان انرژی اتمی اخراج بشوند. تمامی همکاری‌ها با آژانس باید قطع شود و نه فقط همکاری‌های داوطلبانه. پایان برجام اعلام بشود و روابط دیپلماتیک با سه کشور اروپایی قطع شود.

محمدحسین قائدشرف، دبیر اسبق دفتر تحکیم وحدت نیز در حساب توئیتری خود نوشت: استاد و مجاهد بزرگ محسن فخری‌زاده شهید شد و اجر مجاهدت خودش را گرفت. وقتی در برابر دشمن ضعیف عمل کنید دشمن جری‌تر شده و بیشتر حمله می‌کند. باید قوی و قدرتمندانه ضربه زد تا دشمن عقب بنشیند؛ از ما گفتن بود.
رضا قلعه‌نویی، قائم‌مقام اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان هم در واکنش به ترور شهید‌فخری‌زاده با انتشار تصویری از خودروی این شهید هسته‌ای کشورمان در حساب توئیتری خود نوشت: ما جمعه‌ها منتظریم، اما خبر شهادت می‌دهند.

همچنین علیرضا فقیهی از فعالان سابق دانشجویی در حساب توئیتری خود با اشاره به قرار داشتن نام شهید‌فخری‌زاده در لیست جوخه ترور رژیم‌صهیونیستی نوشت: آقایان حواستون هست اسم شهید‌محسن فخری‌زاده بار‌ها بر زبان نجس نتانیاهو و منافقین آمده و در لیست ترور بوده، حالا رونن برگمن، روزنامه‌نگار اسرائیلی نزدیک به موساد و نویسنده کتاب برخیز و اول بکش که به موضوع ترور دانشمندان هسته‌ای ایران پرداخته، تهدید کرده که ترور‌های بیشتری در راه است.

این خون‌ها عقیده ما را بارورتر خواهند کرد

بسیج دانشجویی دانشجویی دانشگاه شهید‌بهشتی نیز در بیانیه‌ای ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای و موشکی کشورمان را محکوم کرد. در بخشی از بیانیه آمده است: بار دیگر شاهد بودیم که جنتلمن‌های پشت میز مذاکره همان تروریست‌های فرودگاه بغداد و بلوار آبسرد دماوند هستند و هدف آن‌ها برای نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی هیچ تغییری نکرده است؛ باشد که آن‌هایی که خواب امریکا را می‌بینند از خواب بیدار شوند. این همان منطق مستکبران فرومایه است که برای جلوگیری از پیشرفت روز‌افزون علم و صنایع علمی کشور دست کثیف خود را به خون دانشمندان و عزیزان ملتمان آلوده می‌کند، اما به فرموده امام راحل رضوان‌الله‌علیه این خون‌ها درخت انقلاب و عقیده ما را بارورتر خواهند کرد و به فضل خداوند ملت ما در فرصت مناسب انتقام خون شهدای خود را از این دشمنان جنایتکار خواهد گرفت.

بدیهی است که حداقل انتظار جنبش دانشجویی از دستگاه دیپلماسی و نهاد‌های ارشد نظامی و امنیتی کشور ارائه پاسخی در خور و متناسب به این ترور و جنایت آشکار بین‌المللی است.

همین چند روز پیش بود!

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان نیز با صدور بیانیه‌ای ترور شهیدمحسن فخری‌زاده را محکوم کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: چند وقتی است که دولتمردان ایرانی تحولات انتخاباتی امریکا را رصد می‌کنند و به جای باور به ظرفیت عظیم داخلی، با تکیه بر انتخابات امریکا خط‌مشی امورات مملکت را تنظیم می‌کنند. همچنین لیبرال‌های غرب‌پرست، قبل از پیروزی بایدن روی وعده‌های نداده این نامزد حساب باز کرده‌اند و تمامی ابزار خود مانند فشار اقتصادی بر مردم را به خط کرده‌اند و جنگ روانی تازه‌ای را در افکار عمومی به راه انداخته‌اند تا تنها راه برون‌رفت از وضعیت فعلی را برجامی دوباره معرفی کنند، حال آن که هفت سال از عمر یک ملت را با راهبرد غلط دیپلماسی التماسی تلف کردند و بسیاری از مؤلفه‌های قدرت کشور را در مقابل «تقریباً هیچ» به باد دادند.

با وجود تذکرات رهبر انقلاب و تعیین خط قرمز‌ها برای مذاکرات و عدم خوش‌بینی ایشان به مذاکره و اعتماد به امریکایی‌ها، سه سال از مسئولیت‌شان را صرف مذاکره کردند و پس از برجام به مردم قول دادند که همه تحریم‌ها برطرف خواهد شد، ولی آخرین باری که باز هم شرکت‌های ایرانی تحریم شدند، همین چند روز پیش بود!

آقایان مذاکره‌طلب با وقاحت تمام می‌گویند «امریکا فقط یک راه دارد و آن بازگشت به برجام است» که گویا خودشان هم باورشان شده که برجام واقعاً یک فتح‌الفتوح است!

این تلاش مذبوحانه برای مذاکره تا آنجا پیش می‌رود که جناب رئیس‌جمهور حتی برای تحقق اهداف سیاسی و منافع حزبی خود به تاریخ اسلام هم رحم نمی‌کند و دست به دامن تحریفی دیگر می‌شود و شیر جمل را امام صلح معرفی می‌کند تا به مرور زمان پالس مذاکره را به افکار عمومی تزریق کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار