می‌خواهیم در بودجه ۱۴۰۰ از اشتغال کشور محافظت کنیم
کد خبر: 1029662
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JrS
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۶
جهانگیری در حاشیه جلسه دولت:
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: تولید، اشتغال و تامین معیشت مردم مسائلی است که در سال جاری با آن روبرو هستیم و سعی داریم در بودجه ۱۴۰۰ از اشتغال کشور محافظت کنیم.
 
سرویس سیاسی جوان آنلاین: اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۰، اظهار کرد: آقای رئیس‌جمهور در رابطه با بودجه ۱۴۰۰ توضیح داد. این آخرین بودجه دولت است. پیش‌بینی مهمی که ما در بودجه کردیم، روی منابع درآمدی است و فرض بر این است که در سال آینده بتوانیم ۲ میلیون ۵۰۰ هزار بشکه نفت بفروشیم و صادر کنیم یا در داخل به مردم بفروشیم.

جهانگیری گفت: سازمان برنامه و بودجه سعی کرده به نوعی از منابع نفت استفاده شود که تکیه بودجه به نفا افزایش پیدا نکند و در بخش‌های حمایتی و توسعه‌ای مصرف شود. اشتغال، تامین نیازهای اساسی مردم جزو مهمترین مسائلی است که در سال جاری با آن روبرو هستیم. در سال آینده هم باید به بخش‌های ویژه توجه کنیم تا بتوانیم از اشتغال کشور محافظت کنیم.

وی عنوان کرد: در سال جاری، اشتغال کشور به دلیل بیماری کرونا آسیب جدی دید. ما در فصل تابستان یک ریزش شغلی ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری داشتیم. با حمایت‌هایی که در بخش صنعت و تولید انجام گرفته است، این مساله جبران شده است. عمدتاً در بخش خدمات و گردشگری ریزش‌های شغلی داشتیم. امیداوریم این ریزش‌ها جبران شود.

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه بنده درخصوص مصوبه روز گذشته مجلس نامه‌ای را برای آیت‌الله جنتی تنظیم کردم، گفت: بحث هسته‌ای بیش از دو دهه است که در دستور کار جمهوری اسلامی است و مسائل پیرامونی بسیار زیاد داشته است. تدبیری که رهبر انقلاب بر اساس قانون اساسی کردند، این بود که مدیریت مساله هسته‌ای به شورای عالی امنیت ملی واگذار شد زیرا این از اصلی‌ترین مسائل امنیتی ملی کشور است.

جهانگیری گفت: در دنیا براساس یک برداشت استباه، مساله هسته‌ای کشور را تبدیل به سک موضوع مهم کردند و شورای امنیت سازمان ملل و آژانس انرژی اتمی، مدعی شدند و لازم بود که در ایران این مساله از یک نقطه مدیریت شود. دولت هم در حد ارائه گزارش به شورای عالی امنیت ملی فعال بود، و الا در مورد تصمیم‌گیری، دولت هیچ دخالتی نمی‌کرد. مصوبات شورای عالی امنیت ملی بعد از اینکه به تائید رهبر انقلاب می‌رسد لازم الاجرا می‌شود بنابراین یک موضوع مهم و حیاتی است.

وی افزود: اینکه مجلس به این مساله ورود پیدا کرده است، به مصلحت نیست. بعد از اینکه از سال ۹۷ که آمریکایی‌ها از برجام خارج شدند و فشارهای اقتصادی سنگینی را به کشور وارد کردند، جمهوری اسلامی با راهبرد رهبر انقلاب مقاومت هوشمند در مقابل راهبرد فشار حداکثری را به دست گرفت. مردم ایران بزرگوارانه تحمل کردند. 

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار