احداث بیش از ۱۲ هزار پروژه محرومیت زدایی در لرستان
کد خبر: 1029406
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JnK
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل لرستان:
سردار کشکولی به فعالیت دو هزار و 100 گروه جهادی در لرستان اشاره کرد و گفت: به همت سپاه استان بیش از ۱۲ هزار پروژه محرومیت زدایی در لرستان احداث شده است.

مرتضی کشکولی، در گفت و گو با خبرنگار جوان از لرستان، به فعالیت دو هزار و ۱۰۰ گروه جهادی در لرستان اشاره و بیان کرد: تخصصی کردن گروه های جهادی از برنامه های ما است.

وی با بیان اینکه از سال ۹۶ تا کنون ۱۸۱ میلیارد تومان در حوزه محرومیت زدایی کار انجام شده است، افزود: تاکنون ۱۲ هزار و ۱۸۲ پروژه عمرانی و غیر عمرانی در این رابطه اجرایی شده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل لرستان(ع) خاطرنشان کرد: در حوزه اشتغال و در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی چهار هزار فرصت شغلی با ۶۹ میلیارد سرمایه گذاری ایجاد شده است.

وی بیان کرد: در مباحث اجتماعی ۵۱۸ طرح در ۲۱ محله و هفت شهر عملیاتی شده است،  ساخت ۸۶ خانه محروم، ساخت هفت مسجد، ساخت ۲۷ خانه عالم، ۱۱ غسالخانه و… انجام شده است.

سردار کشکولی به ساخت یک اردوگاه ماده ۱۶ معتادین متجاهر با اعتبار شش میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در استان لرستان اشاره کرد و گفت: این اردوگاه با ۲۰۰ نفر ظرفیت به زودی افتتاح خواهد شد.

وی بیان کرد: در حوزه ورزش نیز ۱۱ سوله ورزشی (۹ دی)، ۶۴ سوله ورزشی صالحین برای مردم، افتتاح هفت استخر، در دست ساخت بودن پنج استخر و… در استان عملیاتی شده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه ۸۳۷ سری جهیزیه نیز بین محرومین توزیع شده است، گفت: از سال گذشته تاکنون ۴۷۰ تیم پزشکی و بهداشتی به محلات آسیب پذیر و روستاهای استان اعزام شده و شش بیمارستان صحرایی در روستاها نیز مستقر شده است.

سردار کشکولی از اجرایی شدن طرح «بهنام محمدی» و اتصال ۶۶ مدرسه، مسجد و خانه به هم در استان خبر داد و افزود: چهار هزار و ۵۰۰ حلقه صالحین و ۴۴ مهد قرآنی در استان فعالیت دارند.

وی عنوان داشت: در جریان سیلاب پلدختر ۵۷۹ گروه جهادی استان اعزام شدند، ۸۰۱ طلبه لرستانی در سیلاب و کمک به مردم حضور داشتند و کار احداث ۳۶۰ خانه و تعمیر ۹۵۰ خانه نیز توسط بسیج لرستان و استان‌های دیگر انجام شد.

کمک رسانی بیش از ۵۷ میلیارد تومان در زمینه کرونا

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در بحث کرونا نیز ۱۱۲ هزار بسته معیشتی، ۳۰۰ هزار غذای گرم، ۲۳۷ جهیزیه، ۱۸۵ هزار بسته بهداشتی، ۱۰ هزار و ۴۹۰ لوازم التحریر، ۱۰۶ لوازم خانگی و… از سوی سپاه استان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۷ میلیارد تومان در این زمینه سپاه استان خدمات رسانی کرده است، عنوان کرد: کمک‌های زیادی در زمینه تجهیزات، ماسک، مواد ضدعفونی و… به علوم پزشکی داشته‌ایم و ۴۹۱ پزشک و پرستار نیز در اختیار علوم پزشکی قرار داده‌ایم.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار