حسینی: مگر می‌شود در مقابل ترور دانشمندمان خویشتنداری کنیم؟
کد خبر: 1029193
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Jjt
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
رئیس دانشگاه مذاهب با انتقاد از موضع منفعلانه سازمان ملل در مقابل ترور شهید فخری‌زاده گفت: سازمان ملل به جای اینکه این اقدام را محکوم کند می گوید ایران خویشتنداری کند! مگر می شود دانشمند ما رو ترور کنند بعد ما پاسخ ندهیم و خویشتنداری کنیم!
سرویس سیاسی جوان آنلاین: وبینار هفته مقدس بسیج؛ با حضور سیدمحمد حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و با موضوع « تفکر حاج قاسم سلیمانی در مدیریت انقلابی و شهادت شهید فخری زاده» به همت بسیج کارکنان دانشگاه خوارزمی برگزار شد.

سید محمد حسینی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی و دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در این مراسم با اشاره مدیریت کارآمد، انقلابی و موفق سردار سلیمانی گفت: همین که سردار سلیمانی توانست به حکومت داعش پایان بدهد و مردم منطقه و دنیا را از شر چنین تروریست های خونخواری نجات دهد، کار کمی نیست.

وی افزود: آل سعود و برخی کشورهای منطقه، برخی از کشورهای غربی و آمریکا با تمام توان از داعش پشتیبانی و حمایت می کردند و به این گروه جنایت کار اسلحه و تجهیزات می دادند، با همه اینها جمهوری اسلامی با مدیریت پر توان حاج قاسم توانست این جنایتکاران را نابود کند. در حالی که خیلی ها ناامید شده بودند سردار سلیمانی با نوآوری، خلاقیت و توان نظامی توانست چنین کار بزرگ و مهمی را انجام دهد.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی در ادامه با اشاره به خصوصیات اخلاقی و مدیریتی سردار سلیمانی تاکید کرد: سردار سلیمانی یک انسان پاک، انقلابی و مومن بود که ثانیه ای از خدمت به مردم و نبرد با دشمنان این ملت و کشور دست برنداشت، ترس در قاموس سردار سلیمانی جایی نداشت. کسانی که می خواهند رمز و راز موفقیت حاج قاسم را بدانند باید این خصوصیات را مورد توجه قرار دهند.

وی افزود: سردار سلیمانی در مذاکراتی که داشت مانند یک دیپلمات انقلابی ورزیده عمل کرد و با مذاکراتی که با برخی از سران منطقه مثل رئیس جمهور روسیه داشت توانست به بسیاری از فتنه‌هایی که می توانست در منطقه رخ دهد و خطرآفرین باشد پایان داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت به مناسبت شهادت شهید فخری زاده گفت: این حادثه که توسط دشمنان جنایتکار ما رخ داد دل همه ملت و آزادیخواهان جهان را به درد آورد اما چنین اتفاقی نخواهد توانست ما را از ادامه مسیر منصرف کند و مسلما راه این شهید با قدرت بیشتری ادامه خواهد داشت.

حسینی تاکید کرد: آنچه اهمیت دارد این است که بعد از سال 88 و فتنه ای که برخی دانسته یا ندانسته انجام دادند و کشور را برای مدتی به آشوب کشاندند بحث ترور دانشمندان ما آغاز شد. یعنی دشمنان از آن زمان جرات کردند که دانشمندان ما ترور کنند.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی افزود: دشمنان با ترور دانشمندان ما سعی کردند جلوی پیشرفت علمی ما را بگیرند. اینها برای جلوگیری از پیشرفت ما کارهای بسیاری را انجام می دهند، در برخی موارد قطعات و تجهیزات به ما نمی دهند، یا اینکه در کشورهایشان به دانشجویان ما اجازه تحصیل در برخی رشته ها را نمی دهند و ... به علاوه همه این کارها دانشمندان ما را هم ترور می‌کنند.

وی در ادامه با انتقاد از موضع منفعلانه سازمان ملل در مقابل ترور شهید فخری زاده گفت: سازمان ملل به جای این که اقدام بزدلانه و جنایتکارانه دشمنان ما را محکوم کند می گوید ایران خویشتنداری کند! مگر می شود دانشمند ما رو ترور کنند بعد ما پاسخ ندهیم و خویشتنداری کنیم!

وزیر اسبق ارشاد اضافه کرد: شهید فخری زاده در لیست ترور قرار داشت و مسلما ما باید برای حفاظت از ایشان دقت بیشتری می کردیم، ولی چندین سال بود که دشمنان به دنبال ترور این شهید بودند، عناصر نفوذ اطلاعات ما را به دشمنان می دهند و از سویی هم خود ما به عناصر و ماموران سرویس های اطلاعاتی دشمنان به اسم بازرس اجازه داده ایم از مراکز علمی ما بازرسی کنند.

حسینی تاکید کرد: قران می فرماید اگر انتقام سخت نگیریم آنها به کارشان ادامه می دهند. این که رهبر انقلاب می فرمایند « دوران بزن درو تمام شده» برای همین است، قطعا ما باید پاسخ سختی به عاملان ترور شهید فخری زاده بدهیم. ما الان یک قدرت منطقه ای و جهانی هستیم و جایی ندارد که ترسی داشته باشیم.

وی یادآور شد: یک عده برای بایدن در ایران ستاد انتخاباتی زده بودند و از آمدن بایدن خوشحال بودند، ولی الان حتی یکی از نشریات آنها حاضر نشد خبر ترور شهید فخرایی زاده را در صفحه اولش کار کند!

حسینی افزود: بحث آنها یک فرد نیست، آنها می خواهند مولفه های قدرت ما را از بین ببرند و ما نباید در مقابل این اقدامات تروریستی کوتاه بیاییم و اگر کوتاه بیاییم آنها به این اقدامات ادامه خواهند داد.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: ما اعتقاد داریم آثار خون شهدا همواره با برکت بوده است و اینگونه نبوده که چنین اقداماتی باعث ترس ما شود، در جبهه هم اگر یک نفر شهید می شد ده ها نفر جای آن را پر می کردند، امروز هم قطعا نمی گذارند پرچم شهید فخری زاده روی زمین بماند.

وی در ادامه با انتقاد از برخی هنرمندان که در مقابل ترور دانشمند کشورمان سکوت کردند، گفت: برخی هنرمندان و سلبریتی ها که بدون هیچ اطلاعی در برابر برخی اقدامات جنجال به پا می کنند در مقابل اقدام بزدلانه دشمن در شهادت رساندن دانشمند کشورمان روزه سکوت گرفتند! اینها اگر در یک کشور غربی چنین اتفاقی رخ دهد برای اینکه در موضع گیری عقب نمانند از هم پیشی می گیرند ولی الان می بینیم صدایی از اینها در نمی آید.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: خب اینها چون می خواهند بروند ویزای آمریکا بگیرند، می گویند فعالیت های مجازی ما را چک می کنند، پس سکوت کنیم، این سلبریتی ها عزت و منافع ملی را به ویزای آمریکا ترجیح می دهند.

وی گفت: از طرفی اینهایی که می خواستند بگویند بین دموکرات و جمهوری خواه فرق هست، می بینند که اینها هیچ فرقی ندارند و هر دوی آنها در نهایت یک هدف را دنبال می کنند و این ترور هم طراحی شده بوده و آمریکایی ها در جریان بودند و کاملا مشخص است آنها هم در این اقدام بزدلانه دست داشتند.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار