قالیباف:‌هدف معیشت مردم بود دولت و مجلس ندارد
کد خبر: 1028135
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JSp
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۹
مهم نیست چه کسی چه کاری انجام می‌دهد بلکه مهم این است که آن کار انجام شود؛ امروزه همه نمایندگان در مجلس و دولت به این جمع بندی رسیده اند که در این شرایط سخت مردم نیازمند کمک در طرح معیشت هستند
سرویس سیاسی جوان آنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید کالا‌های اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر به دست مردم برسد، گفت: وظیفه همه مدیران در سطوح مختلف است که در پاسخ به نجابت و مقاومت مردم، بتوانیم با همدلی و وحدت تلاش کنیم تا گرهی از گره‌های زندگی مردم باز شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر قالیباف عصر دیروز در آیین رونمایی، افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۵ پروژه شهری در حوزه‌های عمرانی، تفریحی، خدماتی، فضای سبز، فرهنگی و سرمایه‌گذاری شهر مقدس قم که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته بسیج، اظهار کرد: بسیج بدون شک تبلور عینی و سازمان یافته حضور مردم در همه عرصه‌های خدمت، تلاش و مجاهدت در کشور است. امروز مشاهده می‌شود بسیجیان در عرصه سلامت چگونه در کنار همه پزشکان و پرستاران قرار دارند و انصافاً مجاهدانه و شبانه‌روز در حال تلاش هستند.

رئیس قوه مقننه در ادامه افزود: با تجربه‌ای که شخصاً دارم می‌گویم که امروز به اهمیت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سراسر کشور کمتر توجه کرده‌ایم و اگر امروز ما در قانون‌گذاری در مجلس و در اصلاح نظام اداری و اجرایی کشور در قوه مجریه دست به دست هم دهیم و خیلی از این مسئولیت‌هایی را که امروز به صورت متمرکز در حال اجرا است، به شهرداری‌ها واگذار کنیم، مطمئن هستم مردم در رفاه قرار خواهند گرفت و خیلی از مشکلات حل خواهد شد. وی ادامه داد: شهرداری‌های کشور می‌توانند بخشی از چالش‌های موجود در کشور را سر و سامان دهند؛ اگر به سال‌های تحریم و سخت نگاه کنیم متوجه خواهیم شد در شهر‌ها و به ویژه مراکز استان‌ها و شهر‌های بزرگ پروژه‌های مهمی در حوزه خدمات‌رسانی و حل مشکلات مردم رقم خورده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شهرداری‌ها چالش‌هایی وجود دارد که بایستی به آن چالش‌ها توجه شود؛ خصوصاً نبود درآمد پایدار شهرداری‌ها به عنوان رنج و زخم کهنه‌ای است که در بستر همه شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسر کشور وجود دارد؛ این اشکال در قانون است که باید اصلاح شود، البته درآمد پایدار شهرداری‌ها در تدوین برنامه هفتم توسعه در دستور کار قرار دارد. وی بیان کرد: همچنین طرح جامع خدمات مدیریت شهری هم بایستی تحول جدی در نظام اداری و اجرایی کشور ایجاد کند که این امر موضوع دوم مدنظر است.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: با توجه به اینکه تلاش گسترده‌ای خارج از مجلس برای این موضوع شده و وقتی توفیق حضور در مجلس را پیدا کردم، متوجه تلاش‌های فراوان صورت گرفته در کمیسیون‌های داخلی کشور و شورا‌ها شدم که طرحی در همین زمینه با استفاده از هماهنگی‌های گذشته شده بود که امیدوارم این طرح تبدیل به قانون شده و گامی جدی و اساسی در این مسیر برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در شهر‌های کوچک و بزرگ برداریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به مردم کشورمان، اظهار کرد: امروزه در مقابل دو فشار جدی مربوط به تحریم و مقابله با کرونا قرار داریم. در این دو فشار جدی و سنگینی که بر مردم وارد می‌شود، انصافاً مردم نجیبانه و مجاهدانه در مقابل این دو فشار بزرگ مقاومت و تحمل کردند؛ از این رو مشاهده شد که چگونه طرح فشار حداکثری ترامپ با شکست روبه‌رو شد. قالیباف گفت: امروزه همه خوشحال هستند که دیگر ترامپ بر مسند قدرت نیست.

نقد و انتقاد موجب سازندگی می‌شود

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: در مواجهه با کرونا و در راستای حفظ جان مردم، همه مسئولان موظف هستند تلاش کنند. خصوصاً پیش‌قراولان این عرصه مانند جامعه پزشکی، پرستاران، مدیرانی که در این بخش در قوه مجریه تلاش می‌کنند که همه اقداماتشان قابل‌تقدیر است، اما اگر مقاومت مردم نبود، چنین موفقیتی به دست نمی‌آمد. وی ادامه داد: وظیفه همه مدیران در سطوح مختلف این است که در پاسخ به نجابت و مقاومت مردم، بتوانیم با همدلی و وحدت تلاش کنیم تا گرهی از گره مردم باز شود نه اینکه گرهی بر گره مردم افزوده شود.

قالیباف گفت: البته این مهم به معنای این نیست که در کار‌ها نقد و انتقاد نباشد بلکه نقد و انتقاد موجب سازندگی می‌شود؛ البته این انتقاد‌ها باید منصفانه، در راستای پیشبرد امور و برای حل مشکلات مردم باشد.

دغدغه اول قوای سه‌گانه مردم هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مهم نیست چه کسی چه کاری انجام می‌دهد بلکه مهم این است که آن کار انجام شود؛ امروزه همه نمایندگان در مجلس و دولت به این جمع‌بندی رسیده‌اند در این شرایط سخت مردم نیازمند کمک در طرح معیشت هستند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: مهم نیست این اقدام از سوی دولت انجام می‌شود یا مجلس بلکه مهم این است که این اقدام سریع و دقیق انجام شود و به دست کسانی که در کرونا فعالیت اقتصادی‌شان را از دست داده‌اند، فشار اقتصادی زیادی را تحمل کرده، آن‌هایی که اشتغال لازم را ندارند و کار دائمی ندارند برسد. وی ادامه داد: به همه مردم قول می‌دهم همه مسئولان در هر کدام از قوای مقننه، مجریه و قضائیه دغدغه اول‌شان، مردم هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با تلاش مجاهدانه همه مسئولان در این مسیر گام بر می‌داریم تا بخشی از مشکلات مردم حل و فصل شود؛ امیدوارم در آینده نیز بتوانیم با تلاش به طور اساسی و ریشه‌ای مسائل اقتصادی و کرونا را برطرف کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار