گره کور در پرونده آتش‌سوزی مرگبار مجیدیه
کد خبر: 1027692
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JLg
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
تحقیقات برای شناسایی عامل آتش‌سوزی عمدی در ساختمان مسکونی محله مجیدیه که به مرگ چهار نفر از ساکنانش منجر شد همچنان ناکام مانده است.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سوم بهمن‌سال ۹۳، مأموران پلیس تهران از حادثه آتش‌سوزی در ساختمان مسکونی شش‌طبقه در خیابان ابوالحسنی منطقه مجیدیه باخبر و راهی محل شدند. بعد از حضور مأموران در محل و مهار آتش مشخص شد زن ۶۲ ساله به نام ناهید همراه نوه‌خردسالش و دو مرد دیگر که همگی از ساکنان ساختمان بودند، فوت کرده و یکی از اهالی ساختمان نیز به خاطر شدت جراحات به بیمارستان منتقل شده‌است.

تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا اینکه نظریه کارشناسی نشان داد حادثه عمدی بوده‌است. اولین تحقیقات مشخص شد، حادثه با آتش‌زدن خودروی ام‌وی‌ام که متعلق به صاحب اصلی ساختمان بود، از پارکینگ آغاز شد و به طبقات دیگر ساختمان سرایت کرده است.

همچنین در گام بعدی تحقیقات مشخص شد مرد سرایدار به نام احمد که مدتی قبل از سوی مدیر ساختمان اخراج شده‌بود، ساعتی قبل از حادثه با مدیر ساختمان به خاطر پرداخت طلبش درگیر شده و او را تهدید به آتش‌سوزی کرده‌بود. در تحقیق از همسایه‌ها نیز مشخص شد مرد دیگری به نام مرتضی که او هم با مدیر ساختمان اختلاف داشت چند ساعت قبل از حادثه به پمپ‌بنزین رفته و چند لیتر بنزین خریداری کرده‌است.
با بدست آمدن این اطلاعات احمد، مرتضی و مدیر ساختمان که عابد نام داشت به عنوان سه‌مظنون پرونده بازداشت شدند، اما جرمشان را انکار کردند. مرد سرایدار در توضیح به مأموران گفت: «چند ماه قبل سرایدار ساختمان بودم، اما عابد حقوقم را پرداخت نمی‌کرد. چندبار اعتراض کردم تا اینکه مرا اخراج کرد. آن روز مقابل خانه‌اش رفتم تا شاید بتوانم حقوقم را بگیرم، اما بی‌نتیجه بود. این شد که عصبانی شدم و او را تهدید به آتش‌سوزی کردم، اما هرگز ساختمان را به آتش نکشیدم.»

مرتضی نیز با انکار جرمش گفت: «با عابد اختلافی نداشتم. آن روز وانت عابد خراب شده‌بود به همین خاطر از من خواست برایش بنزین بخرم. این شد که به پمپ‌بنزین رفتم و بعد از خرید ۲۰‌لیتر بنزین آن را تحویل خودش دادم.» سپس عابد نیز جرمش را انکار کرد و گفت که در این حادثه نقشی نداشته است.

با انکار متهمان، از آنجائیکه مدرکی علیه آن‌ها به دست نیامد، همگی تبرئه و آزاد شدند، اما پرونده از سوی دادیار لوث تشخیص داده و به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. به این ترتیب اوراق پرونده از سوی یکی از قضات دادگاه بررسی و سپس برای صدور کیفرخواست به دادسرا بازگردانده شد.

این بار پرونده از سوی بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی بررسی و با توجه به مدارک موجود در آن، کیفرخواست به اتهام تسبیب در قتل عمد برای هر سه متهم صادر و به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. سرانجام صبح دیروز پرونده در وقت رسیدگی روی میز شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران قرار گرفت.

ابتدای جلسه اولیای‌دم در جایگاه قرار گرفتند و یکی از آن‌ها گفت: «ما از سرایدار ساختمان شکایتی نداریم. او شب حادثه برای گرفتن طلبش آمده بود و صبح روز بعد به شهرستان محل زندگی‌اش برگشته بود. او در این حادثه نقشی نداشته است. ما از مدیر ساختمان شکایت داریم. او عامل این حادثه مرگبار است. برایش درخواست قصاص داریم.» در ادامه مدیر ساختمان در غیاب دو متهم دیگر که همگی با قرار وثیقه آزاد بودند در جایگاه ایستاد و با انکار جرمش از خودش دفاع کرد و گفت او هم در این حادثه بی‌تقصیر است.

در پایان پرونده به دستور هیئت قضایی برای بررسی بیشتر به دادسرا فرستاده شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار