شناسایی گلوگاه‌های قاچاق چوب در محورهای استان البرز
کد خبر: 1027593
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JK5
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز خبرداد
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با بیان اینکه ۴ فقره قاچاق چوب در استان البرز کشف شده است، گفت: گلوگاه‌های قاچاق چوب در محورهای استان البرز شناسایی شد.

حامد فرضی در خصوص تعداد آتش سوزی در مراتع استان البرز اظهار داشت: از ابتدای سال تا کنون 64 فقره حریق در مراتع استان البرز شاهد بودیم که بیش از 115 هکتار از اراضی دچار آسیب شدند.

وی با بیان اینکه این میزان در مقایسه با سال گذشته بیش از 65 درصد کاهش داشته است، افزود: برای کنترل حریق در مراتع آموزش داده و تجهیزات خریداری شد که این مهم سبب کاهش میزان خسارات شد.

مدیر منابع طبیعی استان البرز تصریح کرد: مردم می‌توانند در صورت ایجاد حریق در اراضی و جنگل ها با شماره 1504 به صورت استانی و 139 کشوری تماس حاصل کنند.

فرضی با اشاره به اینکه امسال 4 فقره کشفیات‌ چوب و 34 اصله درخت داشتیم، خاطرنشان کرد: در این راستا گلوگاه‌ها برای جلوگیری و شناسایی ماشین‌های حامل چوب قاچاق شناسایی شد.

وی بازدید از کارگاه‌های چوب بری در سطح استان‌ها را یکی دیگر از فعالیت‌ها در این راستا خبر داد و عنوان کرد: این بازدیدها به صورت مستمر از کارگاه‌ها انجام می‌شود.

فرضی بااشاره به بازدید از کارگاه‌های زغال‌ پزی، گفت: اگر در این کارگاه‌ها از چوب‌های غیرمجاز استفاده شود، افراد به مراجع قانونی معرفی می‌شوند.

وی بااشاره به گشت پایش ‌ شبانه در شهرستان‌های اشتهارد و نظرآباد، افزود: ماموران در طول هفته شبانه به گشت‌های خود ادامه می‌‌دهند تا از قاچاق چوب جلوگیری شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار