فردیس دارای ۵۷ هکتار بافت فرسوده است
کد خبر: 1027266
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JEo
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
رئیس شورای اسلامی شهر فردیس:
رئیس شورای اسلامی شهر فردیس گفت: این شهر دارای ۵۷ هکتار بافت فرسوده در مناطق پیک، اهری، سپید دشت و غیره است.

مجتبی قاسمی در جلسه ستاد بازآفرینی شهرستان فردیس ، اظهار کرد: بافت های فرسوده شهر مطابق طرح جامعی است که مصوب می شود و هرکدام از دستگاه های اجرایی وظایفی خاص در این حوزه دارند که متصدی مستقیم آن ادارات راه و شهرسازی شهر و استان است.

وی در ادامه افزود: مطابق آخرین طرح مصوب جامع کرج، شهر فردیس دارای مساحت ۵۷ هکتار بافت فرسوده است که بخشی از محلات سپید دشت، شهرک اسکویی، خیابان اهری و پیک را شامل می شود.

قاسمی بیان کرد: شهرداری فردیس در راستای اجرای وظایف قانونی خود در این خصوص قراردادی با مشاور قانونی منعقد کرده است و اکنون مشاور مربوطه به جمع آوری اطلاعات و تهیه طرح جامع می پردازد که احتمالا شاهد افزایش مساحت این مناطق در طرح جدید خواهیم بود.

وی عنوان کرد‌: پس از تهیه و تصویب طرح بافت های فرسوده شهر فردیس، مدیریت شهری این طرح را جهت اعمال ضوابط قانونی به کمیسیون ماده ۵ شهرسازی و معماری استان البرز ارسال می کند.

رئیس شورای اسلامی شهر فردیس با انتقاد از عدم تشکیل اداره راه و شهرسازی در شهرستان فردیس، ادامه داد: ادارات شهرسازی می بایست بدنه خاص برای این مناطق تخصیص دهند و جهت اجرای طرح های عمرانی محلات فرسوده شهر مثل خانه بهداشت، سرای محله و سایر عملیات های عمرانی زمین از اراضی و املاک ملی و عمومی به دستگاه ها تحویل دهد که متاسفانه نه تنها تاکنون این موضوع انجام نگرفته بلکه مدیریت شهری فردیس علیرغم اینکه وظیفه ذاتی نداشته است، به برخی از دستگاه ها در این مناطق ملک داده است تا خدمات خود را در آن مناطق ارائه کنند.

وی گفت: مقرر است مطابق ضوابط قانونی اداره راه و شهرسازی معوض این املاک را به شهرداری واگذار کند که این مهم تا کنون انجام نشده است؛ پیگیر این موضوع هستیم تا از منافع عمومی شهر دفاع کنیم و شاهد ارائه خدمات بهتر در این مناطق باشیم و امیدواریم که راه و شهرسازی استان نیز در این رابطه وظایف قانونی خود را انجام و تعامل موثر با مدیریت شهری داشته باشد.

قاسمی با تاکید بر اعمال سیاست ها و طرح های تشویقی در مناطق بافت فرسوده شهری، خاطرنشان کرد: در موضوع بافت فرسوده اقدام اول شناسایی و تصویب بافت فرسوده شهر است که در حال انجام و کلیه اقدامات اجرایی پس از آن توسط مدیریت شهری انجام شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در همه شهر ها بافت های فرسوده در مناطق کم برخوردار واقع است که خدمات رسانی به این مناطق در تمامی ابعاد عمرانی، فرهنگی، بهداشتی و غیره به وضوح باید مورد تایید دستگاه های نظارتی خصوصا مدیریت شهری قرار گیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر فردیس گفت: همچنین در موضوعات امنیتی به خصوص در زمان بروز حوادث غیر مترقبه و مواقع بحرانی و لزوم ساماندهی این مناطق بسیار بیشتر احساس می شود لذا مدیریت شهری فردیس در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار