۲ هزار تخت بیمارستان‌های برکت در خدمت بیماران کرونایی
کد خبر: 1026382
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J0Y
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۵
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام از ساخت ۱۰ بیمارستان در کشور خبر داد.
سجاد مرسلي
سرویس ایران جوان آنلاین: امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در جریان سفر به استان لرستان و در مراسم افتتاح پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهرک صنعتی خرم آباد گفت: تا کنون هشت بیمارستان برکت تحویل وزارت بهداشت شده است و دو بیمارستان دیگر نیز تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری خواهد رسید. به گفته این مسئول، ۲ هزار عدد از تخت‌های بیمارستانی کشور که در حال حاضر برای بستری بیماران مبتلا به کرونا استفاده می‌شود با اقدام این بنیاد در ساخت هشت بیمارستان ایجاد شده است. وی با اعلام افتتاح ۱۵ طرح بهداشتی و درمانی بنیاد برکت در استان لرستان اظهار داشت: این ۱۵ طرح شامل پایگاه اورژانس ۱۱۵، مراکز و خانه‌های بهداشت شهری و روستایی و مرکز ۳۲ تختخوابه شهرستان رومشکان می‌شود.

مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: ساخت ۲۳۰ مرکز جامع سلامت، خانه و مرکز بهداشت را در مناطق محروم کشور با اعتبار ۷۵۰ میلیارد ریال در دستور کار داریم که از این تعداد، ۱۵۰ مرکز به بهره‌برداری رسیده و مشغول خدمات‌دهی بهداشتی و درمانی در ۶۵۰ نقطه روستایی است. مدنی با اشاره به فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام در استان لرستان گفت: ستاد اجرایی علاوه بر کمک به ساخت ۲۸۰۰ واحد مسکن برای سیل‌زدگان لرستان، در حوزه اشتغال پایدار در مناطق محروم این استان نیز ورود جدی کرده است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، تا پایان سال‌جاری ۳۵۰۰ طرح جدید اجتماع‌محور در مناطق محروم لرستان به بهره‌برداری می‌رسد که زمینه ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۰ هزار نفر را فراهم خواهد آورد. وی با تأکید بر مشارکت در بخش‌های کشاورزی و صنعتی لرستان تصریح کرد: با مشارکت بنیاد برکت ۵۰ واحد صنعتی نیمه‌فعال در استان لرستان احیا شده و به چرخه تولید باز می‌گردد. مدنی خاطرنشان کرد: تولید ماسک، لوازم بهداشتی، کمک‌های مؤمنانه و حمایت از طرح‌های نوآورانه در پارک علم و فناوری لرستان از دیگر خدمات ستاد اجرایی فرمان امام در استان است.

مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به ایجاد ۶۰ هزار طرح اشتغالزایی در حوزه مشاغل خرد توسط این بنیاد تا پایان سال ۹۹ یادآور شد: این تعداد طرح اشتغالزایی، راه‌اندازی نزدیک به ۱۹۰ هزار شغل در حوزه‌های مختلف از جمله امنیت مواد غذایی و دارویی، تولید پوشاک، پرورش آبزیان و تأمین پروتئین را در برمی‌گیرد. وی تصریح کرد: تا به امروز نیمی از این ۶۰ هزار طرح اشتغالزایی تأمین مالی شده و متقاضیان مشغول به فعالیت شده‌اند. بازدید از طرح پارک علم و فناوری خرم‌آباد، کارخانه یخچال‌سازی بوژان و کارگاه تولید پوشاک از دیگر برنامه‌های سفر مدیرعامل بنیاد برکت به استان لرستان بود.

مدنی همچنین با حجت‌الاسلام احمدرضا شاهرخی امام جمعه خرم‌آباد و نماینده ولی فقیه در لرستان و موسی خادمی استاندار لرستان دیدار و به ارائه گزارشی از فعالیت‌های ستاد اجرای فرمان امام در مناطق محروم کشور پرداخت. حجت‌الاسلام شاهرخی در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام در استان لرستان تأکید کرد: در بحث اشتغالزایی، خدمات ارزشمندی توسط ستاد اجرایی فرمان امام صورت گرفته، مثل احیای کارخانه یخچال‌سازی، که چنین مواردی باعث می‌شود موتور کار و تحرک در بین مردم بیشتر و بهتر به حرکت در بیاید، که این در نوع خود باعث امید در جامعه است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار