سرقت اینترنتی با سؤاستفاده از بستر برنامه شاد
کد خبر: 1026315
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IzT
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
رئيس پليس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان:
سرهنگ "سيد مصطفي مرتضوي"از دستگيري فردي که با قرار دادن لینک پرداخت الکترونیک جعلی در بستر برنامه شاد توانسته بود حساب بانکی یک شهروند را خالی کند خبر داد.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان،رئيس پليس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان در گفت و گو با پايگاه خبري پليس گفت : در پی مراجعه يکي از شهروندان و ارائه مرجوعه قضايي خود مبني بر برداشت غیر مجاز وجه از حساب بانکی وی رسيدگي به موضوع در دستور کار کارشناسان پليس فتای استان اصفهان قرار گرفت.

وي افزود: در تحقیقات صورت گرفته از شاکی این پرونده مشخص شد وی پس از قطع ارتباط هنگام استفاده از برنامه شاد با پشتيباني تماس گرفته که درخواست پرداخت مبلغ 20 هزار ریال بابت فعالسازي مجدد آن می کنند و او با ورود به لينک پرداخت الکترونیک مبلغ مورد نظر را واریز می کند اما پس از مدتی متوجه می شود، کل موجودي حسابش به صورت غير مجاز برداشت شده است.

سرهنگ مرتضوي عنوان داشت: با بررسي هاي به عمل آمده مشخص شد لینک پرداخت الکترونیک مذکور جعلي بوده و طراح این لینک با قرار دادن آن در بستر برنامه شاد اطلاعات حساب بانکی این شهروند را سرقت و پس از آن اقدام به برداشت غير مجاز وجه از حساب او کرده است.

رئیس پلیس فتای استان با بیان اینکه سرانجام با اقدامات تخصصی پلیسی طراح لینک پرداخت الکترونیک جعلی دستگير و به بزه انتسابی خود اعتراف کرد گفت:کاربران بایستی مراقب درگاه های بانکی جعلی (فیشینگ ) باشند و قبل از وارد کردن اطلاعات حساب بانکی خود به نماد الکترونیک و استانداردهای لازم در درگاه توجه داشته باشند.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار