هدف تقویت برادری و همدلی شیعیان و اهل سنت است
کد خبر: 1025066
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IfK
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰
تهیه‌کننده رادیو وحدت در گفتگو با «جوان»:
رادیو وحدت توهین نشریه فرانسوی به ساحت پیامبر گرامی اسلام (ص) را در قالب آیتم «تحلیل دشمن مشترک» تحلیل می‌کند.
محمد صادقی
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: حسین معصومی، تهیه‌کننده برنامه عصر وحدت شبکه رادیویی در گفتگو با «جوان» درباره آیتم «تحلیل دشمن مشترک» این شبکه گفت: در این آیتم با حضور کارشناس سیاسی، به موضوع توهین به قرآن و پیامبر اکرم (ص) توسط نشریه «شارلی ابدو» پرداخته می‌شود و در قالب گزارش مردمی واکنش مسلمانان کشور‌های دیگر مانند سوریه، ترکیه، امریکا، لبنان، یمن، عربستان سعودی را در این خصوص جویا می‌شویم. معصومی گفت: برادری و همدلی شیعیان و اهل سنت، معرفی الگو‌های افراد شاخص در حوزه تقریب و وحدت شیعه و سنی، بیان نقاط اشتراک در آداب و رسوم اهل سنت و شیعه از محور‌های محتوایی این برنامه می‌باشد.

وی افزود: در بخشی از این برنامه به معرفی شهدا و جانبازان اهل تسنن و همچنین به نقش علمای شیعه و سنی در جلوگیری از تفرقه و ابعاد انسجام وحدت و توطئه دشمنان برای ایجاد تفرقه بین مسلمانان به عنوان یکی از اهداف اصلی برنامه عصر وحدت پرداخته می‌شود. معصومی در ادامه گفت: در تلاش هستیم به واسطه این برنامه فضای تفرقه و اختلاف از بین رود تا بتوانیم نشان دهیم شیعه و سنی باهم برادر هستند و اگر اختلافی هم باشد، دلیل بر این نمی‌شود که همدیگر را کنار بگذاریم. این تهیه‌کننده در ادامه درباره آیتم‌های این برنامه گفت: عالمان شیعه و سنی، روایت خدمت در استان‌های حادثه‌دیده سنی‌نشین، شرح حدیث تقریب، تحلیل دشمن مشترک، سیره بزرگان تقریب، خاطرات دفاع مقدس، معرفی کتاب و تجارب تقریبی از آیتم‌های برنامه عصر وحدت می‌باشد.

وی درباره آیتم عالمان شیعه و سنی توضیح داد: در این آیتم، به موضوع اهمیت اهل بیت (ع) در وحدت شیعه و سنی و جایگاه آن بزرگواران نزد اهل تسنن پرداخته می‌شود و در گفت و‌گوی علمای شیعه، بحث حقوقی اجتماعی نیز مطرح می‌شود و وحدت و همزیستی از نظر حقوق اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین به موضوعاتی همچون جدل و مناظره بین شیعه و سنی و چگونگی پرداختن به آن پرداخته می‌شود. این تهیه‌کننده با بیان اینکه در آیتم خاطرات دفاع مقدس، عزیزان اهل تسنن جانباز و ایثارگر دفاع مقدس به بازگویی خاطرات خود می‌پردازند، درباره آیتم معرفی کتاب توضیح داد: در بخش معرفی کتاب نیز با نویسندگان اهل تسنن گفتگو می‌شود و همچنین در آیتم شرح حدیث تقریب نیز بیانات مقام معظم رهبری در حوزه وحدت تقدیم شنوندگان می‌شود و کارشناسان برنامه به تطبیق نکات و سخنان مقام معظم رهبری با آیات و روایات اهل بیت (ع) می‌پردازند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار