پرداخت دیه، حبس و شلاق تاوان قتل همکلاسی
کد خبر: 1024156
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IQe
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۲
پسر جوانی که همکلاسی‌اش را به قتل رسانده‌بود، با جلب رضایت اولیای‌دم به پرداخت دیه، حبس و شلاق محکوم شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: ۹‌خرداد‌سال‌۹۷، مأموران پلیس تهران از مفقود شدن پسر ۲۴‌ساله به نام کیوان باخبر شدند و تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند. مادر کیوان به مأموران گفت که پسرش روز گذشته همراه یکی از دوستانش به نام آرش از خانه بیرون رفته‌است و دیگر بازنگشته است.

به این ترتیب آرش به عنوان اولین مظنون بازداشت شد و مورد تحقیق قرار گرفت. او در همان بازجویی‌های اولیه به قتل همکلاسی‌اش اعتراف کرد و در شرح ماجرا گفت: «من و کیوان در یک مدرسه تحصیل می‌کردیم. او قابل اعتماد مسئولان مدرسه بود به همین خاطر کلید بعضی دفاتر مدرسه را داشت تا اینکه فهمیدم به سؤالات امتحانی دسترسی دارد. این شد که سراغش رفتم و باب دوستی ما باز شد. رفاقتمان ادامه داشت تا اینکه یکی از عکس‌های خصوصی‌ام به دستش افتاد. همین بهانه‌ای شد تا هر بار با تهدید به من تعرض کند.»

متهم در خصوص قتل گفت: «مدتی بود متوجه شده بودم مقتول برای خواهرم ایجاد مزاحمت می‌کند. این شرایط خیلی مرا اذیت می‌کرد. از طرفی نمی‌خواستم غرورم مقابل خانواده‌ام بشکند این شد که تصمیم گرفتم خودم با کیوان تسویه حساب کنم، به همین خاطر روز حادثه با ماشین دنبالش رفتم. وقتی کیوان سوار ماشین شد به طرف فرودگاه امام رفتیم. در راه او دوباره شروع به تهدید کردکه خیلی عصبانی شدم به همین خاطر یک مشت به سر و صورتش زدم و بعد هم با چاقو ضربه‌ای به او زدم که فوت کرد. سپس جسد را به محل خلوتی بردم و یک چاله کندم و جسد را داخل آن انداختم، سپس بنزین ریختم و آنرا آتش زدم. در آخر برای گمراه کردن پلیس کیف و انگشتر مقتول را برداشتم.»

متهم پس از تحقیقات تکمیلی با درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد. در آن جلسه متهم با قبول جرمش گفت مقتول مهدورالدم بود به همین خاطر او را کشته است.

با دفاعایت متهم، هیئت قضایی پسر جوان را از قصاص معاف کرد و به پرداخت دیه، سه‌سال حبس و ۳۱ ضربه شلاق محکوم کرد، اما این حکم در دیوان عالی کشور نقض و به همان شعبه ارجاع داده‌شد.

متهم در نوبت محاکمه بعدی بود که توانست با پرداخت دیه رضایت اولیای‌دم را جلب کند. بنابراین وی از جنبه عمومی جرم محاکمه شد و در آخرین دفاعش گفت: «حال که موفق به جلب رضایت اولیای‌دم شده‌ام، از دادگاه تقاضا دارم به جوانی‌ام رحم کند و در مجازاتم تخفیف قائل شود.»

در پایان هیئت قضایی، متهم را به ۱۰‌سال حبس، به اتهام هتک حرمت به جسد به ۵۰‌ضربه شلاق و به اتهام جنایت بر میت به پرداخت دیه محکوم کردند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار