چالش جدید رانندگان تاکسی با مسافران بدون ماسک
کد خبر: 1023087
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004I9P
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران با اشاره به اینکه برخی از مسافران حین حرکت خودرو ماسک را از صورت برمی‌دارند، گفت: این مسأله باعث ایجاد چالش برای تاکسیرانان و اعمال جریمه آن‌ها می‌شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران درباره اعمال جریمه تاکسیرانان بدون ماسک اظهار داشت:‌اعمال نظارت در استفاده از ماسک از ماه‌های قبل با ساز و کار داخلی در سازمان تاکسیرانی آغاز شده بود و بر همین اساس برخورد‌های لازم انجام می‌گرفت.

وی گفت: البته استفاده نکردن از ماسک تا پیش از اعلام جریمه ۲۰۰ هزار تومانی توسط پلیس راهور بسیار اندک و کمتر از ۵ درصد بود و در حال حاضر نیز این آمار در حد صفر رسیده است. همچنین گزارشات مردمی ارسال شده از طریق سامانه ۱۸۸۸ نیز مؤید همین مسأله است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران بیان داشت: در حال حاضر کد جریمه جدید توسط پلیس راهور برای اعمال جریمه رانندگان تاکسی بدون ماسک در نظر گرفته شده و اگر مسافران نیز ماسک نداشته باشند راننده جریمه خواهد شد.

قنادان گفت: متأسفانه برخی از مسافرین هنگام سوار شدن به تاکسی ماسک دارند، ولی حین مسیر و حرکت تاکسی ماسک خود را در می‌آورند و این مسأله برای تاکسیرانان چالش ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: از شهروندان درخواست داریم با رانندگان تاکسی همکاری داشته باشند و با توجه به اینکه واقعاً تاکسیرانان با توجه به طولانی شدن شیوع کرونا دچار آسیب‌های اقتصادی شده‌اند، جریمه شدن به دلیل استفاده نکردن مسافران از ماسک واقعاً بار دیگری بر دوش آن‌ها است بنابر این از شهروندان خواهش مندیم که حتما حین حرکت تاکسی نیز ماسک خود را صورتبرندارند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران تصریح کرد: نباید مسأله برخورد با افراد بدون ماسک فقط برای تاکسیرانان باشد و سایر اقشار و اصناف اعمال جریمه مانند تاکسیرانان نشوند به نظرم باید سختگیری‌ها برای همه اصناف به یک اندازه باشد.

قنادان خاطرنشان کرد: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در تاکسی‌های پایتخت بالاتر از سایر اصناف است و خود رانندگان به موضوع پیشگیری از کرونا بسیار توجه دارند.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار