آیا می‌توان نام خانوادگی را در شناسنامه تغییر داد؟
کد خبر: 1022622
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004I1u
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
تغییر نام و نام خانوادگی اقدامی است که ممکن است تعدادی از افراد به فکر آن باشند، اما تغییر نام خانوادگی به این آسانی هم نیست.
سرویس جامعه جوان آنلاین: تغییر نام خانوادگی دارای شرایطی است که برای تغییر آن باید با شرایط آن آشنا باشید، طبق ماده ۴۰ قانون ثبت احوال کشور تغییر نام خانوادگی با تصویب سازمان ثبت احوال است.

در ماده ۸ قانون ثبت احوال بیان شده است که: اسناد ولادت و مرگ و شناسنامه و برگ ولادت و گواهی ولادت و اعلامیه‌ها و اطلاعیه‌ها و دفاتر ثبت کل وقایع و نام خانوادگی از اسناد‌رسمی است و تا زمانی که به موجب تصمیم هیأت حل اختلاف یا رأی دادگاه بر حسب مورد تصحیح یا باطل نشده به قوت خود باقی است؛ بنابراین افرادی که می‌خواهند نام خانوادگی خود را تغییر دهند باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند و اشخاص کمتر از ۱۸ سال باید دارای حکم رشد باشند، پدر یا جد پدری به همراه شناسنامه خود باید برای تغییر نام خانوادگی فرزند زیر ۱۸ سال حضور داشته باشند.

اگر نام خانوادگی شما بیش از دو کلمه یا بیش از یک کلمه یا عدد و پسوند داشته باشد می‌تواند تغییر کند همچنین نام خانوادگی از واژه‌های مستهجن و ناپسند ترکیب شده باشد یا اینکه نام خانوادگی از واژه‌های خارجی استفاده شده باشد نیز قابل تغییر خواهد بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار