آغاز طرح مکمل یاری ویتامین A برای کودکان در کیش
کد خبر: 1022121
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Htp
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۵
در راستای تنظیم و تقویت سیستم ایمنی بدن کودکان زیر ۵ سال و پیشگیری از ابتلا به بیماری های تنفسی، طرح مکمل یاری ویتامین A برای کودکان در کیش آغاز شد.
سرویس جامغه جوان آنلاین: تبعات اقتصادی ناشی از بیماری کووید ١٩ در کشور می تواند پیامدهای نامطلوبی بر وضعیت تغذیه گروه های آسیب پذیر به ویژه کودکان زیر ۵ سال داشته باشد.

دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: سازمان جهانی بهداشت باتوجه به نقش ویتامین A در تنظیم و تقویت سیستم ایمنی بدن، پیشگیری از ابتلا به بیماری تنفسی و کووید ١٩ و کاهش مرگ و میر ناشی از آن در کودکان زیر ۵ سال، برنامه مکمل یاری ویتامین A به ویژه در مناطق محروم که کمبود این ویتامین یکی از مشکلات تغذیه ای به شمار می رود را توصیه می کند.

رضانیا افزود: در همین راستا تامین کپسول های ٢٠٠ هزار واحدی ویتامین A توسط مراقبین سلامت و مراکز، پایگاه های سلامت به تمام کودکان ٢ تا ۵ سال تجویز می شود.

رضانیا اظهار داشت: این برنامه از ابتدای هفته آغاز شده و هر ۶ ماه یک بار به کودکان تجویز می شود. از این رو خانواده ها برای مکمل یاری ویتامین A کودکان خود با در دست داشتن کارت بهداشتی کودک و بارعایت کلیه پروتکل های بهداشتی به پایگاه های بهداشتی تحت پوشش خود مراجعه کنند.

شایان ذکر است یک دوره کلاس آموزشی در خصوص آشنایی بیشتر مراقبان و ماماهای مرکز توسعه سلامت با نحوه ارائه خدمات ذکر شده به والدین ویژه مراقبان و ماما در سالن شهید همت مرکز خدمات جامع سلامت بوعلی برگزار شد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار