یک کتاب کوچک برای تنهایی‌های بزرگ
کد خبر: 1021950
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hr4
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
هفت داستان امریکایی در «کتاب کوچک تنهایی» منتشر شد
مجموعه داستان «کتاب کوچک تنهایی» منتشر شد.
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: به گزارش روابط عمومی کتاب کوچه، «کتاب کوچک تنهایی» مجموعه داستانی مشتمل بر هفت داستان کوتاه از نویسندگان آمریکایی از سوی نشر کتاب کوچه در اختیار علاقه‌مندان به کتاب قرار گرفت.
وجه اشتراک هفت داستان این مجموعه موضوع تنهایی‌ست. امری که بیش از هر چیزی زندگی انسان معاصر را تحت تاثیر خود قرار داده و اغلب مسیر‌های رفاه و مدرنیته، به حل و دست کم تعدیل این مسئله فزاینده منتهی می‌شود. سبک خاص زندگی امروز و روند رو به صعود مصرف‌گرایی موجب شده فراغتی که منجر به شکل‌گیری اجتماعات بشری و حضور معنادار عاطفی انسان‌ها در کنار یکدیگر می‌شود، دست ندهد و همین کاستی از انسان‌ها در تعطیلات سال نو، تابستان و فراغت روزگار پیری و سالمندی، موجوداتی بسازد تنها و افسرده که ملال سروکله زدن با خویش و درگیر شدن با گفتگو‌های درونی مکرر، آن‌ها را از تلاش برای فروریختن دیوار‌های انزوا و شکل‌دهی روابط جدید باز دارد.
«کتاب کوچک تنهایی» بر خلاف همه تعاریف ارائه شده از تنهایی تا به امروز، تنهایی را به عنوان بخش ناگزیر زندگی حاضر، نه تنها تقبیح نمی‌کند که گاهی در ستایش آن هم می‌نویسد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
«تن‌ها کاری که توانستم انجام دهم این بود که سرم را پایین بیندازم. این دقیقاً همان کاری بود که هنگام شنیدن خبر رفتن پدر و ناتالی انجام دادم. حالا، دیگر می‌توانستم با کارت‌پستال‌هایم تنها باشم. ولی خب، قبل از این هم که تنها بودم! دیگر کاری برای انجام دادن نداشتم، جز اینکه روزی سه چهار بار متن‌های کارت‌ها را بخوانم و یکی‌یکی آن‌ها را در گوشه‌ای از اتاق بیندازم. اوضاع مالی‌ام خوب نبود. از پول بیمه‌ی مامان دیگر چیزی نمانده بود و باید برای خوردن، چیزی تهیه می‌کردم»
نویسندگان داستان‌ها جنسن بیچ، مایکل سیتزفسکی، دبورا ویلیس، کری لابن، ژان جونز هستند که حسین مسعودی آشتیانی آن‌ها را به فارسی برگردانده است.
این کتاب کوچک خوشخوان در ۱۳۶ صفحه و به قیمت ۲۶۰۰۰ تومان از سوی نشر کتاب کوچه منتشر شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار