ساخت ۵ میدان‌گاه جدید در پایتخت
کد خبر: 1020997
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hbh
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به ساخت ۵ میدان‌گاه جدید در پایتخت تا پایان سال جاری گفت: تهران بیش از ۴۴۰۰ مورد کمبود پارکینگ دارد و برنامه‌ریزی برای رفع این مشکل آغاز شده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: زهرا نژادبهرام، عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران درباره اجرای برنامه‌های ملی بازآفرینی شهری پایدار اظهار داشت: طرح‌ها و بازآفرینی شهری پایدار در مقیاس محلات هدف، ۴ ماموریت اصلی شامل ارتقاء کیفی فضا‌های عمومی و زیرساخت محلات، توسعه و تجهیز خدمات روبنایی، بهسازی نوسازی ومقاوم سازی مسکن و توان افزایی اجتماعی و اقتصادی ساکنین محله را مورد توجه قرار می‌دهد.

وی افزود: ارزش سکونت مهترین شاخص بقای رونق محلات است و بافت‌های فرسوده با اتکا به این ۴مورد در حال ارتقا ارزش سکونت هستند.

این عضو شورای شهر تهران گفت: این طرح‌ها و برنامه‌ها توسط شهرداری تهیه و پس از تائید ستاد بازآفرینی شهری پایدار در صورت عدم مغایرت با طرح‌های جامع و تفصیلی شهر، برای تصویب به کمیسیون‌های موضوع ماده ۵ قانون تاسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ارسال می‌شود.

این عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: این موضوعات به خوبی در شورای پنجم مورد توجه قرار گرفته و اقدامات زیادی در راستای اجرای این ۴ هدف مورد توجه قرار گرفته است.

نژادبهرام در ادامه به احداث پارکینگ‌های محله‌ای در راستای تامین خدمات بیشتر به شهروندان اشاره کرد وگفت: در سال گذشته بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ کمبود پارکینگ در پایتخت احصا شده که بیشترین کمبود‌ها مربوط به منطقه ۱۰ و ۱۴ است. بر همین اساس احداث پارکینگ در بافت‌های مختلف تهران به و یژه بافت‌های فرسوده در دستور کار قرار دارد و عملیات ساخت دو پارکینگ نیز در حال اتمام است.

وی همچنین درباره احداث میدان‌گاه در پایتخت گفت: از سال گذشته تا کنون ساخت ۵ میدان‌گاه در محلات بریانک، صاحب‌الزمان، شکوفه، یافت‌آباد جنوبی و شیخ صدوق مورد توجه قرار گرفته است که میدان‌گاه امیرکبیر در محله شکوفه اخیرا به بهره‌برداری رسیده و میدان‌گاه بریانک و شیخ صدوق به مرحله اجرا رسیده، ولی میدان‌گاه یافت آباد جنوبی و صاحب‌الزمان در حال طراحی و تائید فاز‌های آن است که در تلاشیم تا پایان سال احداث همه این میدان‌گاه‌ها به سرانجام برسد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار