تحصیل دانش‌آموزان ایرانی در مدارس سفارتخانه‌ها تخلف است
کد خبر: 1020871
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HZf
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹
رئیس مرکز امور بین الملل وزارت آموزش و پرورش گفت: تحصیل دانش‌آموزان ایرانی بدون مجوز از این وزارتخانه در مدارس سفارتخانه‌ها، غیرقانونی و تخلف است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: غلامرضا کریمی؛ رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: مدارس سفارتخانه‌ها در ایران باید مختص کارگزاران آن کشور باشد نه ایرانی‌ها.

وی افزود: در ایران تابعیت دوگانه را قبول نداریم و پاسپورت فردی که ایرانی است، تابعیت ایرانی‌اش برای ما قابل قبول است؛ هر فردی که در مدارس سفارتخانه‌های دیگر کشور‌ها درس بخواند و از مرکز امور بین الملل وزارت آموزش و پرورش تاییدیه نداشته باشد تحصیل او غیرقانونی است و مدرسه سفارتخانه نیز کار خلاف قانون انجام می‌دهد.

کریمی گفت: مدارک تحصیلی ایرانیانی که در مدارس سفارتخانه‌ها درس می‌خوانند مورد تایید ما قرار نمی‌گیرد؛ مگر اینکه مدرسه سفارتخانه قبلا لیست دانش‌آموزان را به آموزش و پرورش اعلام کرده باشد.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش متذکر شد: تحصیل ایرانیان در مدارس سفارتخانه‌ها ممنوع است و برای افرادی که به کشور‌های دیگر تردد دارند شرایطی را درنظر گرفتیم و باید به مرکز امور بین الملل آموزش و پرورش مراجعه کنند تا مجوز لازم را از شورای عالی‌آموزش و پرورش بگیریم و آن‌ها بتوانند در مدارس سفارتخانه‌ها ثبت‌نام کنند.

وی متذکر شد: هر فرد ایرانی که بدون مجوز در مدارس سفارتخانه‌ها ثبت‌نام شده باشد، تخلف است؛ بررسی دقیق می‌کنیم و با موارد تخلف برخوردخواهد شد و اقدام سفارتخانه نیز از طریق وزارت امور خارجه پیگیری می‌شود.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار