ملک سلمان: حزب الله لبنان خلع سلاح شود!
کد خبر: 1020735
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HXT
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۸
شاه سعودی به تکرار مواضع خصمانه و بی اساس خود علیه ایران و حزب الله لبنان پرداخت و ادعا کرد: حزب الله باید خلع سلاح شود و جامعه جهانی مانع دست یابی ایران به سلاح کشتار جمعی شود.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: ملک سلمان در سخنانی در هفتاد و پنجمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، گفت: خواستار همزیستی مسالمت آمیز و همسویی میان کشور‌ها و ملت‌ها برای مقابله با چالش‌های مشترک هستیم. ویروس کرونا نیاز به همدلی برای مقابله با چالش‌های مشترک میان کشور‌های جهان را ضروری ساخته است.

پادشاه عربستان گفت: عربستان یکی از بزرگترین کشور‌های کمک کننده است و تبعیضی در کمک هایش بر اساس نژاد یا سیاسی قائل نمی‌شود!

ملک سلمان اعلام کرد: خاورمیانه از چالش‌های امنیتی رنج برده و می‌برد. ما راهمان به آینده را از طریق چشم انداز اقتصادی سازگار با اطراف مشخص کردیم.

وی افزود: عربستان دست خود را برای صلح با ایران دراز کرد و با آن تعامل مثبت برای برقراری روابط داشت و از تلاش‌های بین المللی در زمینه برنامه هسته‌ای آن استقبال کرد.

ملک سلمان مدعی شد: نظام ایران سال گذشته تاسیسات نفتی در عربستان را هدف قرار داد. نظام ایران با موشک‌های بالستیک و پهپاد عربستان را تهدید می‌کند و همچنان به هدف قرار دادن عربستان از طریق موشک‌های بالستیک و پهپاد‌ها ادامه می‌دهد. تهدید نظام ایران موضع بین المللی قاطعی را طلب می‌کند و اینکه مانع از توسعه و گسترش تسلیحات آن شوند و تروریست پروری آنرا متوقف کنند. عربستان در دفاع از امنیت خود کوتاهی نمی‌کند و از یمن در مقابل دخالت‌های ایران شانه خالی نخواهد کرد. راه حل فراگیر و موضع بین المللی قاطع برای ممانعت از دست یابی ایران به سلاح کشتار جمعی و توقف برنامه موشکی آن ضروری است.

شاه سعودی ادعا کرد: فشار‌های بین المللی بر ایران به منظور ممانعت آن از دست یابی به سلاح کشتار جمعی باید تشدید شود.

وی گفت: تروریسم و تفکر افراطی چالشی اساسی است و ما موفق به مقابله با گروه‌های افراطی شده ایم! با توجه به جایگاه ما در جهان اسلام ما مسئول حمایت از ارزش‌های اسلامی از خدشه دار شدن، هستیم! ما نباید در برابر کشور‌های حامی تروریسم و کشور‌هایی که این ایدئولوژی را ترویج می‌کنند، کوتاه بیاییم!

شاه سعودی مدعی شد که کشورش از تلاش‌های صلح و به ویژه طرح صلح عربی حمایت می‌کند.

وی از حمایت از حقوق ملت فلسطین و تشکیل کشور مستقل آن و نیز و تمامیت ارضی لیبی دم زد و اینکه دخالت‌های خارجی را در لیبی محکوم می‌کند.

ملک سلمان ادعا کرد: حزب الله حزبی تروریستی است که اراده و خواست خود را بر لبنان به زور سلاح تحمیل می‌کند. حزب الله با هدف تحقق امنیت و ثبات در لبنان باید خلع سلاح شود. انفجار بندر بیروت در نتیجه هیمنه حزب الله بر تصمیمات در لبنان با زور سلاح بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار