مجلس با سلب فوریت از طرح تأمین مسکن مخالفت کرد
کد خبر: 1019752
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HHc
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با سلب فوریت از طرح جهش تولید و تأمین مسکن مخالفت کردند.
 
سرویس سیاسی جوان آنلاین: در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس با ۶۱ رأی موافق، ۱۰۷ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۹ نماینده حاضر در جلسه با سلب فوریت از طرح دو فوریتی جهش تولید و تأمین مسکن مخالفت کردند.

احمد امیرآبادی فراهانی اظهار داشت: طبق ماده ۱۵۸ آئین نامه داخلی مجلس عده ای از نمایندگان تقاضای سلب یک فوریت از طرح دو فوریتی جهش تولید و تأمین مسکن را ارائه کردند و دولت هم تقاضای سلب فوریت از این طرح را به مجلس ارائه کرده است.

وی بیان کرد: این طرح باید به کمک دو وزارتخانه راه و شهرسازی و اقتصاد اجرایی شود و نظر دولتمردان این است که در این مدت کمیسیون عمران نتوانسته با دولتی ها به ویژه وزیر اقتصاد و مسئولان بانک ها که متولی بخشی از اجرای این طرح هستند، جلساتی را برگزار کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما مجری قانون نیستیم و دولت باید قانون را اجرا کند و بر این اساس هماهنگی بین قوه مقننه و مجریه برای اجرای این طرح ضروری است و این نگرانی وجود دارد که شورای نگهبان ایراد اصل ۷۵  درباره ایجاد بار مالی برای دولت را به این طرح وارد کند.

وی تأکید کرد: بر این اساس لازم است که دولت و مجلس درباره طرح مسکن با هم هماهنگ باشند و یک فوریت از دو فوریت این طرح سلب شود تا کمیسیون عمران ظرف یک هفته با وزیر اقتصاد و مسئولان بانک ها تشکیل جلسه دهد.

در ادامه جلسه، حجت السلام علیرضا سلیمی در مخالفت با سلب فوریت از طرح جهش تولید و تأمین مسکن گفت: دولت هفت سال است که دست روی دست گذاشته و برنامه ای برای ساماندهی مسکن ارائه نکرده است.

وی بیان کرد: مجلس کار خوبی در این باره انجام داد و طرح مالیات بر خانه های خالی را تصویب کرد تا عرضه مسکن بیشتر شود و قیمت مسکن کاهش یابد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با تأکید بر اینکه نمایندگان نباید با سلب فوریت از طرح مسکن موافقت کنند، خاطرنشان کرد: عده ای با سرعت به دنبال تخریب مجلس هستند و ما نباید به این آقایان گزک دهیم. چرا که برخی افراد بدخواه نشان داده اند که جز تخریب مجلس هنر دیگری ندارند.

سلیمی گفت: وزیر راه و شهرسازی در اکثر جلسات کمیسیون عمران حضور یافته است و در این جلسات هیچ طرحی در زمینه مسکن ارائه نکرده و بر این اساس ما باید پیگیر تصویب دو فوریت طرح جهش تولید و تأمین مسکن باشیم.

بر این اساس و با مخالفت نمایندگان با سلب فوریت از طرح مذکور، این طرح به صورت دو فوریتی و به زودی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار