هتاکی نشریه شارلی‌ابدو، ماجرای بیروت و اظهارات مکرون پشت‌پرده مرتبطی دارد
کد خبر: 1017897
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Gnh
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۹
طالب‌زاده:
هتاکی نشریه شارلی‌ابدو، ماجرای بیروت و اظهارات مکرون پشت‌پرده مرتبطی دارد مجری و پژوهشگر تلویزیون از پرداختن به ماجرای بیروت و مکرون و حتی مکرون و شارلی‌ابدو و هتاکی دوباره به پیامبر اسلام در برنامه "عصر" خبر داد و گفت: این خراش دادن احساس مسلمین در اظهارنظر رئیس‌جمهور فرانسه همه پشت‌پرده‌ها را افشا می‌کند.
سرويس فرهنگ و هنر جوانم آنلاين: مجله هتاک فرانسوی "شارلی ابدو" بار دیگر کاریکاتور‌های توهین‌آمیز علیه پیامبر اسلام را تکرار کرد. برخی از رسانه‌های اروپایی مثل یورونیوز این خبر را منتشر کرده‌اند که نسخه الکترونیکی شماره جدید "شارلی ابدو" این کاریکاتور‌های توهین‌آمیز را روی جلدش قرار داده و از ظهر روز گذشته در دسترس قرار گرفته و امروز قرار است نسخه کاغذی جدید این مجله توزیع شود.

پیش از این هم در روزنامه‌ای دانمارکی و شارلی ابدو این اهانت صورت گرفته بود. در کنار همه واکنش‌ها به این هتاکی، نادر طالب‌زاده مجری و پژوهشگر شناخته شده تلویزیون، اظهارنظر قابل تأملی دارد. او در گفتگو با خبرنگارخبرگزاری تسنیم اعتقاد دارد: رئیس جمهور فرانسه در واکنش به اقدام توهین آمیز مجله شارلی ابدو مبنی بر انتشار کاریکاتوری توهین آمیز از پیامبر اکرم (ص) این مسأله را به "آزادی بیان و اندیشه" در کشورش ربط داد و آن را محکوم نکرد.

وی افزود: این در حالی است که امانوئل مکرون در پاسخ به خبرنگاری که موضوع هولوکاست را پیش کشید که برای کسانی که هولوکاست را نقد می‌کردند هم جریمه نقدی و هم جریمه زندانی گذاشتند رنگش پرید و جلسه را ترک کرد. اما در خصوص اقدام گستاخانه مجله شارلی‌ابدو و در توهین به ساحت حضرت محمد (ص) می‌گوید فرانسه کشوری است که در آن آزادی بیان و عقیده حاکم است، اما شهروندان فرانسوی باید در اظهاراتشان به یکدیگر احترام گذاشته و از اظهاراتی که نفرت‌پراکنی می‌کند خودداری کنند.

طالب‌زاده تأکید کرد: من می‌گویم میان دخالت مکرون در امور لبنان، این هتاکی و اظهارنظرهایش پشت پرده‌هایی وجود دارند که به هم ربط دارند. خراش‌دادن دوباره احساس مسلمین در سالگرد این هتاکی توسط شارلی‌ابدو، کار احمقانه و سازماندهی شده‌ای است. نوعی لجبازی و کج‌فهمی محسوب می‌شود.

وی درباره برنامه جدید "عصر" گفت: حتماٌ با نویسنده آمریکایی که کتابی در سال ۲۰۱۶ تحت عنوان من شارلی‌ابدو نیستم، نوشته گفت‌وگویی خواهیم داشت و به ماجرای دخالت‌های مکرون در بیروت و اظهارنظرهایش هم مبسوط خواهیم پرداخت. فعلاً هفته‌ای یک بار سه‌شنبه‌ها برنامه داریم و در آن برنامه به این موضوع خواهیم پرداخت. او در این کتاب کشتار بعد از کاریکاتور و انتقامی که مسلمانان گرفتند را با ۱۱ سپتامبر مقایسه کرده است.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار