الکوثر هنوز قطع است!
کد خبر: 1017718
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Gko
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۲
چرا مشکلات شبکه‌های برون‌مرزی را جدی نمی‌گیریم؟
معاون برون‌مرزی صداوسیما وقاحت‌های رسانه‌ای در حمله به مقدسات و ادیان خصوصاً اسلام و پیامبرمان را نتیجه سوء استفاده دشمن از ضعف حضور رسانه‌های مستقل و خودی دانست.
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: چند صباحی از قطع چند شبکه برون‌مرزی می‌گذرد؛ ابتدا با شبکه الکوثر آغاز شد و سپس به رادیو دری و آی‌فیلم انگلیسی و حتی برهه‌ای شبکه پرس‌تی‌وی هم رسید. نمایندگان مجلس در اظهارنظر‌ها و بیانیه‌هایی خواستار توجه به موضوع استقلال بودجه‌ای شبکه‌های خارجی تلویزیون شدند. بعد از اهانت مجله فرانسوی "شارلی ابدو" به پیامبر اکرم (ص) با کاریکاتوری موهن، به سراغ پیمان جبلی معاون برون‌مرزی صداوسیما رفتیم که هم در این باره صحبت کنند و هم جویای آخرین وضعیت شبکه‌های قطع شده و مشکلات برون‌مرزی صداوسیما شویم.

پیمان جبلی معاون برون‌مرزی رسانه‌ملی وقاحت‌های رسانه‌ای در حمله به مقدسات و ادیان خصوصاً اسلام و پیامبرمان را نتیجه سوء استفاده دشمن از ضعف حضور رسانه‌های مستقل و خودی دانست و گفت: باید رسانه‌های برون‌مرزی و رسانه‌های خودی جدی گرفته و تقویت شوند. چرا که تریبون نظام‌اند و یکی از ابزار‌های اصلی در مقابله با دشمن، حتماً حضور رسانه‌ای قدرتمندانه است.

وی افزود: شبکه‌های برون‌مرزی تنها متعلق به سازمان صداوسیما نیست بلکه تریبون نظام است و باید نقش و اهمیت و ظرفیت این شبکه‌ها و همچنین مشکلاتشان جدی‌تر گرفته شود. واقعاً باید به بودجه برون‌مرزی مثل بودجه دفاعی نگاه شود! ما نباید خط مقدم مقابله رسانه‌ای‌مان را از دست بدهیم. بودجه برون‌مرزی هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. توجه داشته باشید که جنگ، جنگ افکارعمومی و رسانه‌ای است و نباید کشور را در این راستا بی‌دفاع گذاشت.

 بعد از این همه جار و جنجال و رایزنی‌ها، مبلغ اندکی که به یک دهم بدهی‌های انباشته شبکه‌های برون‌مرزی صداوسیما هم نمی‌رسد، تخصیص داده شد، اما کماکان الکوثر در وضعیت قطع از یوتل‌ست به سر می‌برد. شبکه‌ای که به تعبیر مسئولین مربوطه، این شبکه در برون‌مرزی حائز اهمیت است. هنوز نتوانسته‌اند این شبکه را وصل کنند و ضرر و زیانی هم به الکوثر وارد شده که بخش عظیمی از مخاطبینش را از دست داده است؛ مخاطبینی از داخل عربستان، سودان و حتی موریتانی که در برنامه‌های زنده به صورت تصویری با برنامه‌های شبکه ارتباط می‌گرفتند.

آی‌فیلم انگلیسی مثل پرس‌تی‌وی موقتاً وصل شده تا در اسرع وقت بقیه مطالبات تسویه شوند. به نظر می‌رسد این نوع رفتارها، مشکلات برون‌مرزی را حل نمی‌کند بلکه به تعبیر بسیاری از نخبگان و کارشناسان و حتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید به مطالبه‌ای ملی و عمومی تبدیل شود.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار