علت مرگ آرتمیا در دریاچه ارومیه
کد خبر: 1017279
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Gdj
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۳
مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران گفت: مرگ آرتمیا روند طبیعی دارد و عمر آن محدود است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علی ارواحی مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران درباره مرگ آرتمیا در دریاچه ارومیه اظهار کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته در دشت فسندوز میاندوآب برای سال ۹۸، ۲۰۰ تن بیوماس آرتمیا و میزان سیست زایی نیز ۷۰ تن برآورد شده است.

وی افزود: برای سال ۹۹ برآوردی انجام نشده، اما با توجه به شرایط دریاچه ارومیه تخمین زده می‌شود که میزان سیست زایی سه برابر و آرتمیا هم دو برابر باشد، البته ممکن است که در نتایج مطالعات حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد خطا شود.

مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب‌های ایران با بیان اینکه مرگ آرتمیا روندی طبیعی دارد و طول عمر آن محدود است، گفت: آرتمیا در دریاچه تولیدمثل می‌کند و تا زمان سرد شدن آب به تدریج آرتمیا در دریاچه کاهش می‌یابد تا اینکه زمستان به طور کامل از بین می‌رود و در بهار سال بعد مجددا از سیست‌ها، آرتمیا‌ها بیرون می‌آیند.
 
گفتنی است که آرتمیا (Artemia) جانداری است سختپوست که در آب‌های شور زندگی و از جلبک‌های موجود در دریاچه تغذیه می‌کند. آرتمیا بهترین غذای زنده برای انواع بسیار متفاوتی از آبزیان محسوب می‌شود و چون هیچ گونه اندام دفاعی ندارد در جا‌هایی زندگی می‌کند که دشمن طبیعی نداشته باشد. به همین خاطر آرتمیا در آب‌های شوری زندگی می‌کند که کمتر موجودی می‌تواند چنین شوری بالایی را تحمل کند.
برچسب ها: دریاچه ارومیه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار