ضرورت حفظ برجام را برای جهان بیان کنید
کد خبر: 1017062
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GaE
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
رئیس جمهور در دیدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی:
رئیس جمهور در دیدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با بیان اینکه ما و جامعه جهانی برای حفظ برجام، و امریکا و یکی دو کشور برای تخریب برجام در تلاش هستند، ابراز امیدواری کرد که آژانس به عنوان حمایت از چندجانبه گرایی از لحاظ فنی، علمی و حرفه‌ای اهمیت ماندن برجام و اجرای آن را برای جهانیان توضیح دهد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: حسن روحانی روز چهارشنبه در دیدار رافائل ماریانو گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با وی، با ابراز امیدواری به اینکه همکاری‌های بین ایران و آژانس روز به روز بیشتر شود، گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی علاوه بر وظایف فنی و تخصصی خود در زمینه پادمان و پروتکل الحاقی که ایران داوطلبانه آن را اجرا می‌کند، در خصوص برجام و حفظ این سند چند جانبه نیز مسئولیت مهمی برعهده دارد.

روحانی با اشاره با گزارش‌های دقیق و کارشناسانه آژانس درمورد اجرای برجام در مدت زمان همکاری هفت کشور طرف برجام در این زمینه، گفت: برجام یک توافق بسیار مهم برای ایران و ۱+۵ بود و در کل منطقه و جهان آرامش را به وجود آورد. رئیس جمهور با بیان اینکه امریکا بدون هیچ دلیلی در سال ۲۰۱۸ از توافق برجام خارج شد، تصریح کرد: با گذشت بیش از دو سال از خروج این کشور از برجام، امریکایی‌ها به خوبی متوجه شده‌اند که اقدام آن‌ها کار نادرستی بوده است. وی با اشاره به اینکه امروز اهمیت برجام به خوبی برای اعضای شورای امنیت سازمان ملل ملموس است و امریکا بعد از خروج از برجام از طریق سازمان‌های بین المللی موفقیتی نداشته است، اظهار داشت: امیدواریم امریکا یک روز درک کند که دوران یکجانبه گرایی تمام شده است. رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه در شرایط فعلی، ما و جامعه جهانی برای حفظ برجام تلاش می‌کنیم و امریکا و یکی دو کشور متأسفانه برای تخریب برجام در تلاش هستند، گفت: امیدواریم آژانس به عنوان حمایت از چند جانبه گرایی از لحاظ فنی، علمی و حرفه‌ای اهمیت ماندن برجام و اجرای آن را برای جهانیان توضیح دهد. روحانی حفظ استقلال، بی طرفی و حرفه‌ای بودن آژانس را بسیار مهم دانست و ابراز امیدواری کرد که جایگاه حرفه‌ای آژانس در افکار عمومی بیش از پیش تقویت شود. وی با اشاره به توافق خوب بین آژانس و سازمان انرژی اتمی ایران در این سفر، گفت: آژانس باید به این نکته مهم توجه کند که ایران دشمنان قسم خورده‌ای دارد که همواره به دنبال ایجاد مشکل برای ما هستند، آن‌ها کسانی‌اند که هم سلاح اتمی دارند و هم با آژانس همکاری نمی‌کنند. روحانی با اشاره به نتایج و دستاورد‌های گذشته همکاری‌های ایران و آژانس، بر حفظ این دستاورد‌ها تأکید کرد و گفت: در این سفر هم توافق خوبی حاصل شد که می‌تواند به حرکت در مسیر صحیح و درست برای حل و فصل نهایی مشکلات کمک کند. مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز در دیدار با رئیس جمهور کشورمان، با ابراز خرسندی از توافق حاصل شده با سازمان انرژی اتمی ایران در این سفر، بر تعمیق و گسترش بیش از پیش همکاری‌های ایران و آژانس تأکید کرد.

رافائل ماریانو گروسی، گفت: برجام به معنای واقعی کلمه یکدستاورد و معیار بزرگ برای همه طرف‌ها بود و برای حفظ آن وظیفه مهمی به ما محول شده است.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به فعالیت‌های گسترده این سازمان بین المللی، ابراز امیدواری کرد که با همکاری بیش از پیش ایران و آژانس همه مسائل و پرسش‌های فنی و حرفه‌ای مرتفع گردد.. وی با تأکید بر اینکه نباید اجازه دهیم عوامل و صدا‌های خارجی تأثیری بر همکاری ما داشته باشد، گفت: عملکرد آژانس فنی و حرفه‌ای است و هر زمان سؤالی داشته باشیم با مذاکره و انجام چنین ملاقات‌هایی آن را برطرف خواهیم کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار