شکایت جدیدی درباره مزد ۹۹ نداشته‌ایم
کد خبر: 1016210
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004GMU
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۹
نماینده کارگران در شورای عالی کار درباره شکایت درباره دستمزد ۹۹ گفت: شکایت جدیدی ثبت نشده است. به‌رغم وعده سازمان بازرسی برای افزایش مزد در نیمه دوم امسال، اما وزیر کار و معاون وی زیر بار نمی‌روند، بر همین اساس از دیوان عدالت اداری درخواست پیگیری کردیم.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: محمدرضا تاجیک در گفتگو با تسنیم، درباره شکایت جدید کارگران به دستگاه قضایی گفت: در اردیبهشت‌ماه امسال نمایندگان کارگران در دیدار با رئیس قوه قضائیه به طرح مشکلات مزد ۹۹ پرداختند. مواردی از قبیل اینکه دستمزد ۹۹ کارگران از هزینه‌های زندگی آن‌ها بسیار کمتر است و مصوبه دستمزد مورد تأیید شورای عالی کار نیست، مطرح شد و رئیس قوه قضائیه نیز به سازمان بازرسی کل کشور برای بررسی ابعاد دستمزد ۹۹ کارگران دستور دادند.

وی ادامه داد: شکایت جدیدی درباره دستمزد کارگران ثبت نشده است. سازمان بازرسی بار‌ها به موضوع مزد امسال ورود کرده است. رئیس سازمان بازرسی کشور مدتی قبل در صداوسیما اعلام کرد که وزیر کار قول بازنگری دستمزد در نیمه دوم سال را داده، اما وزیر و معاون روابط کار وزیر در مصاحبه‌های خود این مسئله را رد کرده‌اند و گفته‌اند چنین اتفاقی قرار نیست رخ دهد. بر همین اساس همان موقع کارگران از دیوان عدالت اداری درخواست کردند، به شکایاتی که در خصوص مزد ۹۹ مطرح شده است رسیدگی شود.

تاجیک درباره مصوبه حق مسکن کارگران گفت: مصوبه حق مسکن کارگران در حالی در شورای عالی کار به تصویب رسید که نمایندگان کارگران انتظار دارند این مصوبه از ابتدای سال اجرایی شود. در تهران، گرانی اجاره خانه منجر به گسترش موج حاشیه‌نشینی شده است و امروزه کارگران در شهرک‌های اقماری و حاشیه‌های تهران زندگی می‌کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار