۶۰ درصد مدارس بروجرد نیازمند مرمت و نوسازی
کد خبر: 1014768
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FzE
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۸
هر سال با نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی، صدای مشکلات موجود در مدارس هم بلند می‌شود و این بازی تا آخر سال ادامه دارد. با این حال مسئولان بیکار نمی‌نشینند و قول و وعده می‌دهند و فراموش می‌کنند! با اینکه وعده‌های رفع نیاز‌های مدارس و مراکز آموزشی در مدت تعطیلات تابستانی بار‌ها و بار‌ها تکرار شده، اما باز هم شروع سال تحصیلی بیانگر بی‌عمل ماندن این حرف‌هاست و محصلان باید مهر را با بی‌مهر‌های زیادی شروع کنند. درست مثل مدارس لرستان که قرار بود مرمت و نوسازی آن‌ها تا قبل از مهرماه تمام شود، اما حالا اعلام شده است فقط در بروجرد ۶۰ درصد مدارس در حال بازسازی و نوسازی هستند.
سید احمد هاشمی اشکا
سرویس ایران جوان آنلاین: اوایل امسال بود که معاون امور عمرانی استاندار لرستان با بیان اینکه برای مرمت، بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس لرستان نیاز به ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار است، گفت: «هزار و ۲۷۰ واحد آموزشی لرستان نیاز به بازسازی دارند و ۷۰۰ واحد نیازمند مقاوم‌سازی هستند که برای هر واحد آموزشی باید حدود ۴۵۰ میلیون تومان اعتبار در نظر داشته باشیم.» گودرز امیری نیز مثل دیگر مسئولان، یک دوره چند ساله را برای رفع تمام مشکلات و نیاز‌های مدارس اعلام کرده و با بیان اینکه با مشارکت خیران در یک برنامه پنج ساله می‌توانیم مشکلات این حوزه را رفع کنیم، ادامه داد: «در سال ۹۸ دولت اعتبارات خوبی برای بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس به لرستان تخصیص داد که در مجموع ۲۰۰میلیارد تومان محقق شد. با این اوضاع نیازمند حمایت خیران برای ساخت، تکمیل و بازسازی مدارس لرستان هستیم که در همین رابطه ۵۸میلیارد تومان رقم اهدایی خیران برای نوسازی مدارس در سال ۹۸ بود.» بعد از آن مدیر‌کل نوسازی مدارس لرستان از طرحی تحت عنوان «آجر به آجر» صحبت کرد که قرار بود برای رفع مشکلات فضا‌های آموزشی استان اجرا شود. امیر غفوری‌نژاد با بیان اینکه بسته طرح تحولی آجر‌به‌آجر با هدف ساخت و تجهیز مدارس با مشارکت آحاد مردم صورت خواهد گرفت، گفت: «در سال گذشته هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان توسط خیران مدرسه‌ساز کشور برای ساخت مدارس تعهد شد که از این میزان سهم استان لرستان نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان بود.»

مدارس چشم‌انتظار همت مسئولان

هر چند سیل‌های بهار و زمستان ۹۸ خسارات زیادی به مدارس مناطق مختلف لرستان وارد کرد، اما بدون شک این کمک‌های خرد خیران و مردم بود که موجب شد تا تعدادی از آن‌ها تعمیر شود و به بهره‌برداری برسد. با این اوصاف و با نزدیک شدن بازگشایی مدارس، نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس با اعلام اینکه ۶۰ درصد مدارس بروجرد نیازمند بازسازی و نوسازی هستند، گفت: «باید اعتبارات مورد‌نیاز برای رفع مشکلات این مراکز آموزشی هر چه زودتر تأمین شود.» عباس گودرزی که در جلسه بررسی مسائل نوسازی مدارس بروجرد سخن می‌گفت، تأکید کرد: «در سطح کلان کشور طی سال‌های ۹۸ و ۹۹ اعتبارات خوبی به نوسازی مدارس اعطا شد و بیش از ۲ هزار میلیارد تومان نیز به این حوزه تعلق گرفته، اما این رقم باز هم کم است.» وی با اشاره به اینکه آموزش‌و‌پرورش متعلق به همه ماست و باید نگاه ویژه به آن شود، ادامه داد: «بروجرد شهر فقها، علما، فضلا، مشاهیر، استعداد‌های درخشان بوده و بهترین دانش‌آموزان را تقدیم کشور کرده است.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار