ایجاد ۲۷۰۰ شغل برکت برای کولبران کرمانشاه
کد خبر: 1012406
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FN8
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۱:۱۲
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ایجاد ۸۴۰۰ شغل جدید را در استان کرمانشاه در دست اقدام دارد که از این تعداد، ۲۷۰۰ شغل به کولبران مناطق مرزی استان اختصاص دارد.
سجاد مرسلی
سرویس ایران جوان آنلاین: به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، این بنیاد اجرای ۲۸۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور را در سال ۹۹ در ۱۴ شهرستان و ۳۸۰ روستای کرمانشاه در دستور کار دارد که منجربه ایجاد ۸۴۰۰ شغل خرد و خانگی خواهد شد.

رضا راضی‌زاده گفت: تاکنون ۱۲۰ طرح از این ۲۸۰۰ طرح اشتغالزایی هدف‌گذاری شده بنیاد برکت در استان کرمانشاه برای سال جدید به بهره‌برداری رسیده که فراهم آمدن فرصت‌های کسب و کار برای ۳۶۰ متقاضی شغل را به دنبال داشته است. وی اسلام آباد غرب، ثلاث باباجانی، روانسر، سرپل ذهاب، کرمانشاه، گیلان غرب، هرسین، پاوه، جوانرود، دالاهو، سنقر، صحنه، قصر شیرین و کنگاور را ۱۴ شهر تحت پوشش طرح‌های اشتغالزایی این بنیاد عنوان کرد.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ادامه داد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای ایجاد ۸۴۰۰ شغل جدید برکت در استان کرمانشاه بالغ بر ۲ هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال است. همچنین ۲۱۰۰ شغل از این تعداد فرصت شغلی به کولبران مناطق مرزی استان اختصاص می‌یابد. این ۲۱۰۰ شغل بخشی از ۹ هزار فرصت شغلی است که بنیاد برکت در سال‌جاری برای کولبران سه استان مرزی کرمانشاه، کردستان و آذربایجان‌غربی ایجاد می‌کند.

راضی‌زاده با اشاره به فعالیت‌های اشتغالزایی پیشین بنیاد برکت در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲۳۳۵ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور با ۱۹۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کل در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان افتتاح شده که ایجاد بیش از ۷ هزار شغل را برای متقاضیان اشتغال در پی‌داشته است.

به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، ۱۸ مجری و تسهیلگر این بنیاد فرآیند اشتغالزایی را در استان کرمانشاه دنبال و عملیاتی می‌کنند. راضی‌زاده گفت: ۵۸ درصد شغل‌های ایجاد شده در استان کرمانشاه را مشاغل فنی و خدماتی تشکیل می‌دهند و پرورش دام سبک و سنگین، پرورش زنبور عسل، تولید فرش دستبافت و مشاغل دانش‌بنیان به ترتیب در رده‌های بعد قرار می‌گیرند.

وی تأکید کرد: بنیاد برکت با توجه به منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته از طریق اشتغا‌لزایی و ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار کشور راه‌اندازی کرده و در حال حاضر در ۳۱ استان، ۱۷۵ شهرستان و ۸ هزار روستا، حضور و فعالیت دارد.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت در پایان خاطرنشان کرد: بنیاد برکت با تمرکز بر ایجاد مشاغل خرد و خانگی، توانسته ۴۰ هزار طرح اشتغا‌لزایی اجتماع‌محور را راه‌اندازی کند که ایجاد ۱۲۰ هزار شغل را در پی‌داشته است. این بنیاد همچنین برای امسال نیز ایجاد ۱۸۰ هزار فرصت شغلی را در دستور کار دارد.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون ۳ هزار و ۹۸۰ طرح در زمینه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری ۵ هزار و ۴۷۶ میلیارد ریال در استان کرمانشاه افتتاح کرده یا در دست اجرا دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار